حضور رهبر کره‌شمالی در یک مراسم خاکسپاری در بحبوحه کرونا رهبر کره‌شمالی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
رسانه‌ دولتی کره شمالی امروز (دوشنبه) گزارش داد که همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، تعداد زیادی از افراد این کشور به همراه کیم جونگ اون در مراسم خاکسپاری یک مقام رسمی شرکت کردند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، از زمان تایید رسمی شیوع این ویروس در کره شمالی، این کشور مدعی شده است که قربانیان به دلیل "تب شدید" جان باخته‌اند. همچنین رسانه دولتی این کشور امروز اعلام کرده که ۲.۸ میلیون شخص به دلیل "تب ناشناخته‌ای" بیمار شده‌اند اما از اواخر ماه آوریل فقط ۶۸ نفر از آن‌ها فوت کرده‌اند.

 

خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور روز یکشنبه در مراسم خاکسپاری «هیون چول هه»، مارشال ارتش خلق کره که قبل از مرگ پدر کیم جونگ اون در اواخر سال ۲۰۱۱، نقش کلیدی در انتخاب او به عنوان رهبر بعدی کشور داشت، شرکت کرد.

 

حضور رهبر کره‌شمالی در یک مراسم خاکسپاری در بحبوحه کرونا

 

گفته شده که این مراسم از زمان مرگ پدر رهبر کره شمالی، "بزرگترین مراسم خاکسپاری" این کشور محسوب می‌شود.

 رهبر کره‌شمالی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

  

طی این مراسم خاکسپاری، اکثر شرکت‌کنندگان به جز کیم جونگ اون و گاردهای تشریفاتی از ماسک استفاده کرده‌ بودند.

 رهبر کره‌شمالی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

کیم جونگ اون معتقد است برگزاری مراسم‌های باشکوه خاکسپاری برای مقامات رسمی، به خصوص این فردی که به خاندان کیم خدمت کرده بود، "اتحاد ملی" را تقویت می‌کند.

 

خبرگزاری مرکزی کره شمالی در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۶۷ هزار و ۶۵۰ مبتلای جدید به تب خبر داد؛ رقمی که نسبت به هفته گذشته (۳۹۰ هزار) کاهش چشمگیری داشته است.

 

کره شمالی در راستای مبارزه با این پاندمی، قرنطینه سراسری را اعمال کرده و رفت‌وآمدهای شهر به شهر ممنوع اعلام شده است اما به دلیل مسائل اقتصادی، فعالیت‌هایی نظیر کشاورزی و فعالیت‌های صنعتی همچنان ادامه دارد.

 

همچنین سازمان جهانی بهداشت از کره شمالی خواسته است تا اطلاعات بیشتری را درخصوص این بیماری به اشتراک بگذارد اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.

 

 رهبر کره‌شمالی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------