آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,انفجار در کویته پاکستان

انفجار در کویته پاکستان/ ۸ نفر کشته شدند

وقوع انفجار در کویته پاکستان دست‌کم ۸ کشته برجای گذاشت. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، بر اثر وقوع انفجار در شهر کویته پاکستان دست‌کم ۸…


سنای آمریکا با "تصمیم بی‌پروای" ترامپ درباره سوریه مخالفت کرد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , سنای آمریکا
مجلس سنای آمریکا لایحه جمهوریخواهان را در یک رای گیری تا حد زیادی نمادین که در اختلاف با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و در مخالفت با طرح‌های خروج غیرمنتظره نیروهای این کشور از سوریه و افغانستان بود، تایید کرد. 

به گزارش ایسنا، مجلس سنای آمریکا با ۷۰ رای موافق در برابر ۲۶ رای مخالف با اصلاحیه یا متتم غیرالزام‌آوری میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنا تدوین کرده بود، موافقت کرد. مک‌کانل در این متمم خود آورده، سنا معتقد است، گروه‌های اسلام‌گرای افراطی همچنان در دو کشور تهدیدی خطرناک علیه آمریکا هستند.

 

اصلاحیه اذعان می‌کند که پیشرفت‌هایی علیه داعش و القاعده در سوریه و افغانستان حاصل شده اما در عین حال هشدار می‌دهد که خروج شتابزده بدون تلاش کارآمد برای تضمین حفظ دستاوردها ممکن است ثبات منطقه را متزلزل کند و خلئی را به وجود آورد که ایران و روسیه آن را پر کنند.

 

قرار است اتاق قانونگذاری ظرف روزهای آینده این متمم را که به ترامپ درباره خروج بی‌پروا از سوریه و افغانستان هشدار می‌دهد، تصویب کند.

 

میچ مک‌کانل که این اصلاحیه را پیشنهاد کرده، گفته است: زمانی که امنیت ملی در محک آزمایش باشد به اضافه مسائل مربوط به منافع حیاتی آمریکا برخی شرایط می‌طلبند نه فقط از ابزارهای دیپلماتیک استفاده کنیم بلکه مشارکت مستقیم آمریکا را ضروری می‌کنند از این رو این متمم را ارائه کردم و مجلس سنا می‌تواند به صورت صریح درباره اهمیت این ماموریت‌های مستمر برای ملت آمریکا در افغانستان و سوریه صحبت کند.

 

در این اصلاحیه از دولت آمریکا خواسته شده باید به برخی شروط شکست دائمی القاعده و داعش قبل از شروع به هرگونه فرایند خروج مهم از این دو کشور وفادار باشد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------