بازرس سازمان ملل: مشاور ولیعهد سعودی باید بابت قتل خاشقجی محاکمه شود اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل  , بازرس سازمان ملل
حامیان جمال خاشقجی در سالروز کشته شدن او خواستار اجرای عدالت شدند و یکی از مسوولان تحقیقات سازمان ملل گفت سعود القحطانی، مشاور کلیدی ولیعهد سعودی باید هدف تحقیق قرار بگیرد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ۱۱ مقام سعودی بابت قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی در ریاض دادگاهی شدند اما این محاکمه پشت درهای بسته انجام شد اما شش منبع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند بیش از یکی از متهمان به نام سعود القحطانی اشاره کردند.

 

اگنس کالامارد، مخبر سازمان ملل در امور اعدام‌های فرا قضایی در این رابطه گفت، نمی‌تواند این اظهارات را تایید کند اما اگر کسانی هستند که آمادگی دارند از او در دادگاه نامی ببرد، او از آن استقبال می‌کند. کالامارد با اشاره به اینکه نام القحطانی در این پرونده هست، گفت: اگر طبق فرایند دادگاه به نظر برسد که او شخص ذی‌نفع است، قطعاً مرحله منطقی بعدی این است که او را در دادگاه محاکمه کنید.

 

مخبر سازمان ملل افزود: من از اینکه او را شاهدی کلیدی بنامم، استقبال خواهم کرد ولی گمان می‌کنم که این اوضاع هنوز با آنچه که او باید با آن مواجه شود فاصله دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------