آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ابوبکر البریکی

ریاض مفتی داعش را آزاد کرد/عکس

دادسرای جنایی در عدن به دستور مستقیم ائتلاف سعودی متجاوز به یمن، مفتی داعش را آزاد کرد. به گزارش فارس ؛منابع آگاه می‌گویند که دادسرای جنایی…


ترامپ خطر است؛او را برکنار کنید اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
قانونگذاران دموکرات آمریکا که طرح استیضاح علیه رئیس جمهور این کشور را دنبال می‌کنند اعلام کردند ترامپ باید برای حفظ امنیت ملی و نظام حکومتی برکنار شود.

به گزارش رویترز و به قلم پاتریشیا زنگرل و استیو هولاند با عنوان " دموکرات‌ها: ترامپ خطری برای امنیت ملی آمریکا " نوشت: قانونگذاران دموکرات آمریکا که طرح استیضاح علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوریخواه این کشور را دنبال می‌کنند روز شنبه اعلام کردند رئیس جمهور باید برای حفظ امنیت ملی و نظام حکومتی کشور از سمت خود برکنار شود.  

 

این قانونگذاران ادله خود را درباره اتهامات رئیس جمهور مبنی بر سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره در سندی ۱۱۱ صفحه‌ای پیش از آغاز دادگاه استیضاح ترامپ در سنا که قرار است از روز سه شنبه به طور جدی آغاز شود، ارائه کردند.

 

قانونگذاران دموکرات آمریکا که برای نخستین بار رسما از سنا خواستند تا رئیس جمهور را محکوم و از سمت خود برکنار کند، اعلام کردند سنا باید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به منظور جلوگیری از لطمات جدی و بلند مدت به ارزش‌های دموکراتیک و امنیت ملی کشور، محکوم و از سمتش برکنار کند.

 

آن‌ها اعلام کردند که اتهامات رئیس جمهور آمریکا ساده است و حقایق پرونده غیرقابل انکار و شواهد چشمگیر و تکان دهنده هستند.

 

هدایت‌کنندگان طرح استیضاح در مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به این که رئیس جمهور، پادشاه نیست، اعلام کردند تاریخ درباره اراده و خواست هر یک از این سناتورها فرای اختلافات حزبی، در نظر گرفتن صادقانه حقایق و دفاع از قانون اساسی قضاوت خواهد کرد.

 

گروه وکلای حقوقی ترامپ اتهامات استیضاح ترامپ را رد کرد. انتظار می‌رود آن‌ها یک پاسخ جداگانه و بلند تری را روز دوشنبه در پاسخ به سند ارائه شده پیش از دادگاه دموکرات‌ها منتشر کنند.

 

وکلای ترامپ با رد این اتهامات، ادعای رئیس جمهور را که از سوی بسیاری از جمهوریخواهان در کنگره انعکاس یافت، تکرار کردند که این اتهامات چیزی جز تلاش حزبی برای برکناری وی از قدرت و حمله‌ای خطرناک به حق مردم آمریکا برای انتخاب آزادانه رئیس جمهورشان نیست.

 

آن‌ها در سندی شش صفحه‌ای که روز شنبه منتشر شد، اعلام کردند این تلاشی گستاخانه و غیرقانونی برای باطل کردن نتایج انتخابات ۲۰۱۶ و مداخله در انتخابات سال ۲۰۲۰ که فقط چند ماه به آن باقی مانده است.

 

این برای نخستین بار بود که دونالد ترامپ به طور رسمی به دو بند استیضاح - سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره - که مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری دموکرات‌ها اواخر سال گذشته تصویب کرد، پاسخ داد.

 

دونالد ترامپ و قانونگذاران دموکرات ادله‌های متقابلی را درباره طرح استیضاح ترامپ، تلاش وی برای ترغیب ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در سال گذشته برای تحقیق درباره جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات وی مطرح کردند.

 

وکلای ترامپ در این سند اعلام کردند که دونالد ترامپ قاطعانه و صراحتا هر اتهامی را در خصوص این دو بند استیضاح رد می‌کند.

 

علاوه بر اتهام سوء استفاده از قدرت برای تحت فشار قرار دادن اوکراین در زمینه تحقیقات درباره جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، ترامپ همچنین به مانع تراشی در تحقیقات کنگره درباره اقداماتش با خودداری از ارائه اسناد و منع مقامات دولتی از ارائه شهادت حتی زمانی که از سوی بازرسان مجلس نمایندگان آمریکا احضار شدند، متهم است.

 

این سند که روز شنبه از سوی هدایت‌کنندگان طرح استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد؛ به دلایل تصویب دو بند استیضاح و فهرست شواهد در حمایت از این اتهامات پرداخت.

 

ترامپ ارتکاب هر گونه اشتباه را رد کرده است. دادگاه در سنای تحت رهبری جمهوریخواهان بعید به نظر می‌رسد که منجر به برکناری ترامپ شود چرا که هیچ یک از سناتورهای جمهوریخواه از آن حمایت نکرده اند و رای اکثریت دو سوم نمایندگان برای محکومیت وی لازم است. 

 

خبرگزاری صدا و سیما  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------