سی ان ان تصاویر تازه ای از کره شمالی رو کرد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
تصاویر ماهواره‌ای اخیر از تردد خودروهایی در مرکز تحقیقات موشکی کره شمالی حکایت دارند که می‌تواند نشان‌دهنده آمادگی‌های اولیه برای آزمایش موشک یا موتور موشک باشد.

به گزارش  ایسنا  به  نقل  از  شبکه خبری "سی‌ان‌ان" به نقل از مقامات دولتی و دفاعی اعلام کرد، در روزهای اخیر خودروهایی در مرکز تحقیقات موشکی "سانومدونگ" در نزدیکی پیونگ‌یانگ رویت شده‌اند. این فعالیت‌ها مشابه اقداماتی هستند که در آستانه آزمایش‌های موشکی دیگر دیده‌ایم.

 

این گزارش می‌افزاید، به نظر نمی‌رسد این خودروها در سوخت‌گیری موشک نقش داشته باشند و مقامات آمریکایی مطمئن نیستند که کره شمالی قصد آمادگی برای پرتاب یک موشک کوتاه یا میان‌برد یا آزمایش موتور موشک را دارد.

 

این مقامات اظهار کردند، هیچ نشانه‌ای از یک آزمایش  قریب‌الوقوع وجود ندارد اما احتمال آن را هم رد نکردند.

 

این اقدامات اخیر می‌توانند بخشی از تلاش کره شمالی برای گمراه کردن مقامات اطلاعاتی آمریکا باشد زیرا پیونگ‌یانگ می‌داند که سایت‌های موشکی‌اش توسط ماهواره‌های آمریکا رصد می‌شوند.

 

سی‌ان‌ان به نقل از جفری لوییس، مدیر پروژه منع گسترش تسلیحات شرق آسیا در موسسه "میدل‌بری" اظهار کرد، تردد این خودروها به این محل همچنین می‌تواند به دلیل بازدید رهبر کره شمالی از این تاسیسات باشد که می‌تواند همزمان با آغاز یا پایان ساخت یک موشک بالستیک قاره‌پیما یا پرتابگر انجام شود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------