آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,الکسی ناوالنی

بازگشت «الکسی ناوالنی» مخالف پوتین به مسکو

الکسی ناوالنی مخالف روسیه روز یکشنبه برلین را ترک کرد و با هواپیما عازم مسکو شد. به گزارش صداوسیما، ناوالنی که گمان می‌رود مسمومش کرده…


آمریکا برای دستگیری ۲ سرکرده القاعده ۱۱ میلیون دلار جایزه تعیین کرد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,سرکرده القاعده
آمریکا بامداد یکشنبه برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری ۲ سرکرده ارشد القاعده در یمن شود، ۱۱ میلیون دلار جایزه تعیین کرد. 

برنامه «پاداش برای اجرای عدالت»، وابسته به دفتر امنیت دیپلماتیک وزارت امور خارجه امریکا در صفحه توئیتری‌اش این ۲ نفر را "خالد سعید باطرفی" و "سعد بن عاطف العولقی" معرفی کرده که برای اولی مبلغ ۵ و دومی حدود ۶ میلیون دلار جایزه تعیین شده است.

 

براین اساس حساب رسمی برنامه پاداش برای اجرای عدالت با انتشار تصویری از باطرفی، از وی به عنوان یک عضو برجسته در گروه القاعده در استان حضرموت دریمن و نیز عضو سابق درمجلس شورای این گروه در شبه جزیره عربستان نام برده است.

 

برنامه پاداش در توئیت دیگری تصویری از العولقی را منتشر کرد و به زبان عربی وی را "یک تروریست جنایت‌کار نامیده است که جان یمنی‌ها را تهدید می‌کند".

 

این نهاد وابسته به وزارت امورخارجه آمریکا در کنار تصاویری که از این دو سرکرده القاعده در یمن منتشر کرده است، شماره تماسی جهت برقراری ارتباط از طریق برنامه "واتسآپ" برای دادن هرگونه اطلاعات از این افراد نیز درج شده است.

 

تعیین جایزه از سوی آمریکا دو روز پس از آن روی می‌دهد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا «قاسم الریمی» رهبر القاعده در شبه جزیره عربستان را در یمن کشته است.

 

الریمی از سال ۲۰۱۵ پس از مرگ ناصر الوحیشی رهبر پیشین القاعده در شبه جزیره عربستان سرکردگی این گروه را بر عهده گرفت.

 

پیش از الریمی، "ناصر الوحیشی" نیز  ژوئن ۲۰۱۵ (خرداد/تیرماه ۹۴)  در حمله پهپادهای آمریکایی در یمن کشته شده بود.

 

وی که سال ۲۰۰۷ رهبری شاخه القاعده در یمن را به عهده گرفت، در ژانویه سال ۲۰۰۹ با شاخه القاعده در عربستان سعودی، شاخه القاعده در شبه جزیره عربستان را تشکیل داد.

 

  ایرنا  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------