آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,نتانیاهو

نتانیاهو برای اشغال کرانه باختری تاریخ اعلام کرد

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل امروز دوشنبه برای اشغال کرانه باختری تاریخ اعلام کرد. به گزارش فارس، طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی،…


ترامپ: آمریکا از نقطه اوج شیوع ویروس کرونا عبور کرد/ تهدید به تعطیلی کنگره! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,رئیس جمهوری آمریکا
رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی تازه مدعی شد که داده ها از پشت سرگذاردن نقطه اوج شیوع کرونا در این کشور حکایت می کند. 

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با استناد به برخی داده ها مدعی شد که موارد ابتلای جدید به کرونا در سرتاسر این کشور از نقطه اوج خود رسیده است و وعده داد که روز پنج شنبه دستورالعملهای لازم برای بازگشایی کسب و کارها در آمریکا را اعلام می کند.

 

این ادعای ترامپ در حالی مطرح می شود که «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری» (CDC) در آمریکا نشان می دهد که از دوم آوریل، موارد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا روند نزولی داشته اما در عین حال تأکید کرد که داده ها ممکن است ناقص باشند.

 

گفتنی است که تاکنون ۶۳۲،۸۷۸ مورد ابتلا به «کووید -۱۹» در آمریکا تأیید شده است که از میان آنها، ۲۷۸۵۰ نفر جان خود را از دست داده اند- که تقریباً یک سوم این جانباختگان به شهر نیویورک تعلق داشت.

  

ترامپ کنگره آمریکا را به تعطیلی تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا در اعتراض به تاخیر سنا در تایید گزینه‌های پیشنهادی وی برای مناصب مختلف، تهدید کرد ممکن است از قدرت خود برای تعلیق کنگره استفاده کند.

 

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در نشست خبری مربوط به شیوع ویروس کرونا در آمریکا که به تریبون انتخاباتی وی در مدت تعلیق گردهمایی‌های تبلیغاتی تبدیل شده است، این مطلب را مطرح کرد.

 

تهدید ترامپ برای انتصاب مقامات قضایی است که به نظر می‌رسد ترامپ در مدت باقی مانده و برای انتخابات به شدت به آرای آنها نیاز خواهد داشت.

 

رئیس جمهوری آمریکا افزود ممکن است مجبور شود که هر دو مجلس سنا و نمایندگان را به طور رسمی به حالت تعلیق درآورد مگر اینکه آنها داوطلبانه، به گزینه‌های پیشنهادی وی رای دهند.

 

ترامپ از اینکه سنا با اکثریت جمهوریخواهان  و مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات‌ها واشنگتن دی سی را ترک کرده‌اند و تا ماه مه باز نمی‌گردند انتقاد کرد و افزود: این امر به معنای جلوگیری از انتصابات وی به روشی قانونی است.

 

وی مدعی شد: این کلاهبرداری است و همه آن را می دانند.

 

رئیس جمهوری آمریکا دموکرات‌ها را متهم کرد که پای خود را به تایید ۱۲۹ پست دولتی برای تلاشی هماهنگ به منظور دشوار کردن زندگی، باز کرده‌اند و افزود اگر اعضای کنگره بازنگردند و به وظیفه خود عمل نکنند، ممکن است به اختیارات خود در تعلیق کنگره اعم از سنا و مجلس نمایندگان استفاده کند.

 

ترامپ اظهار کرد: برخی از این گزینه‌های معرفی شده نزدیک به سه سال نگهداشته شده و تعیین تکلیف نشده اند که یک نمونه آن، رئیس آژانس خبری دولتی صدای آمریکا است.

 

وی انتصاب رئیس صدای آمریکا را بسیار با اهمیت دانست و توضیح داد: آنچه که از صدای آمریکا خارج می‌شود، منزجر کننده است. چیزهایی که آنها می‌گویند نسبت به کشور ما نفرت‌انگیز است.

 

ترامپ مدعی شد «مایکل پک» کار بسیار خوبی را انجام می‌داد اما سالهاست که منتظر است و نمی توانند تاییدش کنند.

 

رئیس جمهوری آمریکا سیستم تایید صلاحیت گزینه‌های پیشنهادی خود را ناعادلانه خواند و گفت ما نزدیک به ۲۵۰ قاضی نداریم در حالی که همه آنها می‌توانند در یک ساعت و یک جلسه تایید شوند.

 

ترامپ با تاکید بر اینکه برخی افراد نزدیک به ۲ سال و نیم در انتظار رسیدگی قرار دارند، افزود: بسیاری از آنها برای کمک به بحران ویروس کرونا و چالش‌های اقتصادی آن نامزد شده‌اند که باید هرچه سریع‌تر جای خالی این مناصب پر شود.

 

وی با یادآوری اظهاراتی که در این مدت خوانده است که او نمی‌خواهد مناصب را پر کند، توضیح داد: در بعضی موارد ما به آن پست نیاز نداریم اما در بسیاری موارد نمی‌توانیم آنها را مورد تایید دموکرات‌ها قرار دهیم. مناصبی چون مدیر اطلاعات ملی، ۲ عضو هیات مدیره فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا)، دستیار وزیر خزانه داری ایالات متحده و معاون وزیر کشاورزی که مسئول اجرای برنامه‌های امنیت غذایی است.

 

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه هر هفته برای او سنگ‌اندازی کرده‌اند، اظهار کرد: چه طرح موضوع «روسیه»، چه استیضاح فریبنده یا هر موضوع دیگر که ممکن است ایجاد شود، همواره سنگ‌اندازی کرده‌ و زمان را از بین برده‌اند.

 

ترامپ تکرار کرد اگر مجلس نمایندگان موافقت نکند، او از اختیارات قانون اساسی خود برای بستن کنگره استفاده خواهد کرد.

 

مطابق بخش سوم فصل ۲ قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهوری این کشور در شرایط فوق العاده می‌تواند برای مدت مشخصی یک یا هر دو مجلس کنگره را به حالت تعلیق درآورد.

 

 

 مهر/ ایرنا 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------