آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,نتانیاهو

نتانیاهو برای اشغال کرانه باختری تاریخ اعلام کرد

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل امروز دوشنبه برای اشغال کرانه باختری تاریخ اعلام کرد. به گزارش فارس، طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی،…


توافق «اشرف غنی»و«عبدالله عبدالله» بر سر تقسیم قدرت در افغانستان اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,اشرف غنی وعبدالله عبدالله
رئیس جمهور کنونی افغانستان و رقیب سیاسی وی سرانجام برای تشکیل یک دولت واحد در این کشور به توافق رسیدند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، یک منبع آگاه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان روز دوشنبه اعلام کرد که «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و «عبدالله عبدالله» رقیب سیاسی وی برای تشکیل یک دولت واحد در این کشور به توافق رسیده اند.

 

این منبع آگاه گفت که ریاست پیشین اجرایی- عبدالله عبدالله- دیگر تصمیمات مهم و اساسی مقامات را به چالش نخواهد کشید یا به آنها رأی منفی نخواهد داد. عبدالله [اشرف] غنی را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت خواهد شناخت».

 

طبق گفته‌های این منبع آگاه، نقش رهبری در فرآیند صلح این کشور به عبدالله عبدالله واگذار خواهد شد؛ در حالی که نقش وی در درون ساختار دولت بعدها آشکار خواهد شد.

 

لازم به ذکر است که هم اشرف غنی و هم عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی پیشین دولت افغانستان، در پی برگزاری یک انتخابات مورد مناقشه در سپتامبر گذشته خود را رهبران افغانستان می‌نامیدند.

 

در نهایت، اشرف غنی مجبور شد که با حضور عبدالله که در حال حاضر مسئولیت نیمی از مناصب را در کابینه وزرا در اختیار دارد، موافقت کند.

 

این منبع آگاه همچنین گفت که دو طرف- غنی و عبدالله- ظرف چند روز آینده یک توافق تقسیم قدرت را امضا خواهند کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------