آخرین اخبار بین الملل


,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

مجازات نزدن واکسن کرونا در پاکستان: قطع تلفن و حقوق ماهانه

یک مقام وزارت بهداشت پاکستان گفته دولت افرادی را که برای زدن دوز دوم واکسن مراجعه نکرده اند شناسایی و دسته بندی می کند و محرومیت هایی برای…

درخواست‌ها برای برکناری رئیس پارلمان تونس بالا گرفت اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,تونس
محافل سیاسی در تونس، رئیس پارلمان این کشور را به شکست در وظایفش و عدم توانایی برای اداره اختلافات در داخل پارلمان که به گفته آن‌ها به میدان نزاع سیاسی تبدیل شده است، متهم کردند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روزنامه ارم‌نیوز، هشام العجبونی، رئیس فراکسیون دموکراسی در پارلمان تونس گفت: آنچه در تونس رخ می‌دهد به میزان بی‌سابقه‌ای از بازی کردن با منافع کشور و عرصه پارلمان و سیاست رسیده است.

 

او افزود: راشد الغنوشی، رئیس پارلمان تونس مسئولیت بزرگی درباره اداره پارلمان دارد. مدیریت وی فاجعه‌بار است. وی از طریق رئیس دفتر و مشاورانش نظام داخلی را به روشی مفتضحانه نقض می‌کند.

 

از سوی دیگر حسونه الناصفی، رئیس فراکسیون اصلاح ملی در پارلمان تونس به شدت از اتفاقات و آشوبی که جمعه در پارلمان رخ داده بود، انتقاد کرد. جمعه سیف الدین مخلوف، رئیس ائتلاف الکرامه تلاش می‌کرد تا "شخص ناآشنایی" را که ممنوع السفر بود، وارد پارلمان کند.

 

الناصفی گفت: تجاوزات خطرناک در پارلمان به اندازه مداخله در امور امنیتی و تجاوز آشکار به پارلمان و امنیت آن و نمایندگان بود که با حمایت رسمی ریاست پارلمان انجام شد. آنچه رخ داد نشان می‌دهد خطر به نهایت خود رسیده است و هیچ کسی از آن مستثنی نمی‌شود.

 

همچنین عبیر موسی، رئیس فراکسیون حزب آزاد قانون اساسی تونس از وزرای کشور، دادگستری و ریاست‌جمهوری خواست فورا درباره اتفاقات روز جمعه اقدامی اتخاذ کنند.

 

وی گفت: ما منتظر تحرکی از سوی نمایندگان برای امضای عریضه‌ای از ۷۳ نماینده برای سلب اعتماد از راشد الغنوشی، رئیس پارلمان هستیم. اگر پرونده‌ها حل نشوند ما اقداماتی اتخاذ خواهیم کرد.

 

هشام الحاجی، تحلیلگر سیاسی در واکنش به تحولات در پارلمان تونس گفت: ازسرگیری درخواست‌ها برای سلب اعتماد از الغنوشی نشان می‌دهد که به توانایی وی برای اداره درگیری‌ها در داخل پارلمان قانع نیستند.

 

الحاجی گفت: ریاست پارلمان مسئولیت سیاسی و اخلاقی تمام اتفاقاتی را که در داخل آن می‌افتد، بر عهده دارد. هر تجاوزی که رخ می‌دهد حتی اگر النهضه در آن دست نداشته باشد، رئیس پارلمان که رئیس این جنبش است، مسئول اول تبعات آن و انحراف از ضوابط فعالیت سیاسی است.

 

پیشتر نیز درخواست‌هایی برای سلب اعتماد از الغنوشی به دلیل مداخله‌اش در اداره سیاست خارجی کشور ارائه شده بود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی