آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

بزرگترین عملیات آمریکا برای جلوگیری از «دخالت انتخاباتی ایران، روسیه و چین»

منابع خبری گزارش داده‌اند وزارت امنیت داخلی آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای انجام بزرگترین عملیات جهت محافظت از انتخابات آمریکا در برابر…


«کامالا هریس» پیشنهاد حزب دموکرات را پذیرفت اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا در اقدامی که به زعم خیلی‌ها تاریخی تلقی می‌شود؛ مقام معاونت نامزد حزب در انتخابات ۲۰۲۰ را پذیرفت. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «کامالا هریس» سناتور ایالت کالیفرنیا، در سومین روز از همایش ملی دموکرات‌ها، رسماً عنوان معاون و یار انتخاباتی «جو بایدن» نامزد حزب در رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰ را پذیرفت.

 

می‌گویند «بله» او به حزب دموکرات، تغییری تاریخی را رقم می‌زند چرا که نخستین زن سیاهپوست و آسیایی-آمریکایی تباری است که به دلیل وصلت با یک یهودی، می‌تواند آرا بسیاری از اقشار مردمی را جلب کند و حتی آینده خود را به عنوان نخستین رئیس‌جمهور زن آمریکا، تضمین کند.

 

وی در سخنرانی که به مناسبت پذیرش این مسئولیت داشت، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را به ایجاد شکاف میان مردم متهم کرد و حتی با توجه به همزمانی شیوع کرونا و اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا، گفت که «هیچ واکسنی برای نژادپرستی» وجود ندارد.

 

هریس در ادامه اظهارات خود، ضعف رهبری ترامپ را موجب از دست رفتن جان و زندگی مردم در دوره شیوع کرونا عنوان کرد و از آمریکایی‌ها خواست به بایدن رأی بدهند تا دوباره مردم را با یکدیگر متحد کند.

 

طبق نظرسنجی‌ها، بایدن در رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰ از ترامپ پیشی گرفته حال آنکه نتیجه نهایی انتخابات هنوز قابل پیش‌بینی نیست.

 

چهار سال پیش نیز همانند این روزها، نتایج نظرسنجی‌ها از محبوبیت ۵۰ درصدی نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکایت داشت و تنها ۴۱ درصد آمریکایی‌ها حامی ترامپ بودند، این پیشتازی هیلاری کلینتون تا روز انتخابات ادامه یافت ولی موجب پیروزی وی نشد.

 

اکنون نیز بیش از نیمی از افرادی که بایدن را به عنوان گزینه خودشان در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) انتخاب کرده‌اند، تاکید دارند که این تصمیم آنها بیشتر از سر مخالفت با ترامپ اتخاذ شده تا مطلوب بودن گزینه دموکرات‌ها.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------