X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات میانمار

روز خونین در میانمار با 18 کشته/ واکنش سازمان ملل و اتحادیه اروپا

سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم ۱۸ تن طی امروز، یکشنبه در جریان متفرق کردن تظاهرکنندگان در میانمار توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، که…

نظرسنجی کمپین ترامپ از هواداران درباره نامزدی او برای ۲۰۲۴/ فرمان اجرایی ترامپ برای تعطیلی چهار روزه به مناسبت کریسمس اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
گرچه دونالد ترامپ هنوز به شکست در انتخابات ریاست جمهوری اذعان نکرده است اما ممکن است در نهایت کمپین جمع‌آوری کمک‌ها برای او چنین کاری کرده باشد. 

  به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، عصر سه‌شنبه ایمیلی از کمپین دونالد ترامپ برای جمع‌آوری کمک‌ها برای هواداران ارسال شده و از آنها پرسیده شد: آیا رئیس جمهور ترامپ باید در ۲۰۲۴ نامزد شود؟

 

همانند دیگر ایمیل‌های کمپین جمع‌آوری کمک‌ها از سوی دو حزب، یادداشت عصر سه‌شنبه لحنی صریح خطاب به دریافت‌کنندگان داشت. در این ایمیل آمده است: بیایید مساله‌ای را روشن کنیم؛ چپ رادیکال این انتخابات را از رئیس جمهور ترامپ دزدید.

 

این در حالیست که هیچ نشانه‌ای از تقلب گسترده در انتخابات ۲۰۲۰ دیده نشده و کالج الکترال روز دوشنبه رسما جو بایدن را به عنوان رئیس جمهوری منتخب تایید کرد.

 

در ادامه این پیام که به یک نظرسنجی الصاق شده، آمده است: او همواره روی توصیه مردم آمریکا حساب باز می‌کند و برای همین است که او از ما خواسته تا یک سوال بسیار مهم را مطرح کنیم.

 

پس از آنکه شرکت‌کنندگان با پاسخ "آری" یا "خیر" این نظرسنجی را تکمیل کنند، از آنها خواسته می‌شود برای انتخابات دور دوم سنا کمک مالی کنند. تکلیف دو کرسی سنا از ایالت جورجیا هنوز مشخص نیست و ژانویه رای‌گیری آن انجام می‌شود. آن دو کرسی مشخص می‌کنند که این مجلس کنگره در اختیار کدام حزب قرار می‌گیرد.

 

سخنگوی کاخ سفید در نشست سه‌شنبه به این سوال پاسخی نداد. کایلی مک‌انانی در پاسخ به اینکه آیا دونالد ترامپ چهار سال دیگر نامزد می‌شود یا خیر گفت: این موضوع را به شخص رئیس جمهور ارجاع می‌دهم اما او هنوز پیگیر شکایت‌های حقوقی در رابطه با این انتخابات است.  

 

فرمان اجرایی ترامپ برای تعطیلی چهار روزه به مناسبت کریسمس

طبق فرمان اجرایی جدیدی که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امضا شده، امسال روز قبل از کریسمس در آمریکا، یک تعطیلی فدرال محسوب می‌شود.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، تحت فرمان اجرایی که روز جمعه به امضا رسید، همه ادارات و آژانس‌های اجرایی دولت فدرال باید روز پنجشنبه ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰ (۴ دی)، روز قبل از کریسمس (۲۵ دسامبر)، تعطیل و کارمندان آن‌ها مرخص از انجام وظیفه باشند.

 

اگرچه این فرمان اجرایی دارای یک استثنا برای رؤسای ادارات و آژانس‌های اجرایی است که ممکن است تعیین کنند دفاتر و تأسیسات مشخص سازمان‌های آن‌ها، یا وابستگان به آن، باید غیرتعطیل باقی بمانند. این استثنا در مورد کارکنانی که ممکن است برای دلایل امنیت ملی، دفاعی یا دیگر نیازهای عمومی مورد نیاز باشند، صدق می‌کند.

 

با وجود تعطیلی روز قبل از کریسمس، کارمندان فدرال آخر هفته چهارروزه‌ای برای جشن گرفتن تعطیلات خواهند داشت. طبق گزارش‌ها، قبلاً تصور می‌شد رئیس جمهور در روز پنجشنبه به کارمندان فدرال تعطیلی نصف روزه بدهد، چنان که اوباما و کلینتون، رؤسای جمهور پیشین آمریکا، زمانی که کریسمس به روز جمعه افتاده بود، این کار را کردند.

 

با این وجود، این نخستین باری نیست که دونالد ترامپ تصمیم گرفته فرمان اجرایی صادر کند و به کارمندان فدرال تعطیلی کامل روز قبل کریسمس را بدهد، چنان که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هم این فرمان را صادر کرده بود.

 

به طور رسمی، تنها ۱۰ تعطیلی فدرال در آمریکا وجود دارد، اما رؤسای جمهور می‌توانند فرمان‌های اجرایی به امضا برسانند و کارمندان فدرال را تعطیل کنند.

 

به دنبال دستور اخیر، که همزمان با آخرین کریسمس رئیس جمهور در کاخ سفید هم هست، بسیاری از خود می‌پرسند وی چرا روز انتخابات را تعطیلی فدرال اعلام نکرد.

 

کاربری در توییتر ضمن تگ کردن جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا نوشت: "به همین آسانی است، آره؟ چطوره روز انتخابات رو تعطیلی فدرال کنیم؟ دیگه دیر شده! سال ۲۰۲۱ انجامش می‌دهیم".

 

برای کارمندان بخش خصوصی، تعطیلات فدرال ممکن است به معنی تعطیلی باشد یا نباشد- چرا که نمی‌توان به طور قانونی کسب و کارها را الزام به تعطیلی کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------