آخرین اخبار بین الملل


طالبان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

خلیل‌زاد: اشرف غنی می‌خواست طالبان بخشی از دولت او باشند| احمد مسعود: حکومتی را که با زور اسلحه سر کار آمده باشد به رسمیت نمی شناسیم

نماینده آمریکا در این مصاحبه همچنین با اشاره به اهداف آمریکا در افغانستان مدعی شد که این کشور توانست به بیشتر اهداف خود در افغانستان برسد…

لاوروف: نمی گذاریم روسیه به یک رقابت تسلیحاتی جدید و پرهزینه سوق داده شود ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر خارجه روسیه گفت، تجربیات روسیه در روابط با غرب در چند دهه گذشته نشان می‌دهد که هرگونه امتیاز یکجانبه از سوی مسکو به منزله ضعف دیده شده و درخواست‌های جدید غیرقابل قبول در پی دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه همچنین یادآورشد در یک موقعیت دشوار ژئوپلیتیکی که برای توسعه یک سیاست، به "تدبیر و استواری نیاز است، صداهای خاصی که بر لزوم دستیابی به آشتی با غرب با توجه به شرایط" تاکید دارد، قابل شنیدن است.

 

وی ادامه داد: مطمئنم که با توجه به تجربیات ما مربوط به دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۹۰ میلادی، هرگونه امتیازات یکجانبه که از سوی ما ارائه شده تنها به منزله ضعف تلقی می‌شود. شرکای ما می‌دانند چکار باید انجام دهند. پس از آن، آنها بیشتر از قبل درخواست‌های نامعقول و غیرقابل پذیرش دارند.

 

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: به همین دلیل است که ما باید سیاست خارجی ملت‌محور و مستقل خود را پیگیری کنیم که یک سیاستگذاری عملگراست. ما به تهدیدها و اولتیماتوم‌ها توجهی نمی‌کنیم و محکم در جای خود ایستاده‌ایم.

 

لاوروف همچنین تاکید کرد که روسیه هرگز به هیچکس اجازه نمی‌دهد وارد یک رقابت تسلیحاتی پر هزینه و جدید شود و ادامه داد: روسیه ضمن تقویت حاکمیت خود و انجام هر کاری که برای حفظ امنیت کشور و شهروندان آن لازم باشد، به انزوای شخصی یا تقابل نمی‌پردازد. بگذارید یک بار دیگر تأکید کنم؛ اجازه نمی‌دهیم کسی روسیه را به یک رقابت تسلیحاتی جدید و پرهزینه سوق دهد. برخی اعضای مخالف در داخل کشور، ما را نسبت به این مساله می‌ترسانند.

 

وی افزود: باید یکبار دیگر تاکید کنم که ما همواره یک دستور کار متحد را بر اساس قانون بین الملل و نقش کلیدی سازمان ملل پیگیری می‌کنیم. ما آماده همکاری با همه بدون استثنا قائل شدن هستیم و تمایل خود را بر اساس احترام و رعایت حقوق متقابل نشان داده‌ایم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------