درخواست تازه طالبان از آمریکا/طالبان خطاب به ساکنان کابل: سلاح و مهمات دولتی را تحویل دهیدطالبان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
واشنگتن پست روز (جمعه) اعلام کرد، طالبان ابراز امیدواری کرده که آمریکا پس از مهلت ۳۱ اوت سال جاری میلادی دیپلمات‌هایش را در افغانستان باقی بگذارد. 

به گزارش  ایسنا؛ روزنامه واشنگتن‌پست از قول یک منبع مطلع اعلام کرد که طالبان درخواست کرده که آمریکا حضور دیپلماتیک خود را پس از مهلت ۳۱ اوت سال جاری میلادی مربوط به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در این کشور حفظ کند.

 

مقام‌های آمریکایی در حال بررسی گزینه حفظ حضور دیپلماتیک در افغانستان هستند اما هنوز دستور نهایی در این باره صادر نشده است.

 

آمریکا و متحدانش در حال بررسی احتمال به رسمیت شناختن طالبان پس از تصرف کابل به دست این گروه شبه نظامی هستند، در این میان برخی از قانونگذاران آمریکایی چون مایک والتز و لیندسی گراهام از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اوایل امروز خواسته بودند تا امرالله صالح، رئیس جمهوری خودخوانده افغانستان را به عنوان نماینده مشروع دولت افغانستان به رسمیت شناخته و گفتند که قانون اساسی به رسمیت شناخته افغانستان هنوز هم هنوز پابرجاست و قابلیت اجرایی دارد.

 

طالبان خطاب به ساکنان کابل: سلاح و مهمات دولتی را تحویل دهید

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه توئیتر خود به همه ساکنان شهر کابل اعلام کرد که همه سلاح و مهمات دولتی را طی یک هفته با رضایت خود تحویل دهند.

 

ایرنا: ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه توئیتر خود به همه ساکنان شهر کابل اعلام کرد که همه سلاح و مهمات دولتی را طی یک هفته با رضایت خود تحویل دهند.

 

مجاهد از جانب ارگان های امنیتی طالبان افزود که در شهر کابل به تمام کسانی که وسائل ، اسلحه، مهمات و دیگر اجناس دولتی را باخود دارند، اطلاع داده می‌شود که اشیای مذکوره را در مدت یک هفته به رضایت خود به ارگان های مربوطه امارت اسلامی بسپارند.

 

وی با لحن تهدید آمیز ادامه داد که در صورت کشف آن متخلفان تعقیب و یا با آنها برخورد قانونی می‌گردد.

 

پس از از هم پاشیدن ارتش افغانستان در پی به قدرت رسیدن طالبان در این کشور، سلاح‌های آمریکایی در مراکز مربوط به نیروهای مسلح افغانستان باقی ماند.

 

با آزادی زندانیان در برخی نقاط افغانستان توسط طالبان، خطر دستیابی زندانیان و گروه‌های تروریستی به سلاح به شدت بالا رفته است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------