معرفی دولت جدید طالبان ظرف دو روز آینده | طالبان در حال پایه‌ریزی حمله جدید به پنجشیر و کشتن احمدمسعود طالبان,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
طالبان گفته است که دولت جدید افغانستان ظرف دو روز آینده اعلام خواهد شد.

 به گزارش ایسنا، عباس استانکزی، عضو ارشد هیأت طالبان در قطر به بی‌بی‌سی گفته که دولت جدید یک دولت فراگیر خواهد بود و زنان همچنان نقشی خواهند داشت اما نه در سطح وزیران و به این شرط که با دولت تحت حمایت آمریکا همکاری نکرده باشند.

 

او گفته است که فرودگاه کابل هم ظرف دو روز بازگشایی خواهد شد.

 

به گفته منتقدان، اظهارات مقامات طالبان منعکس کننده رفتار عملی آنان نیست و دگراندیشان مورد حمله قرار گرفته و حقوق دختران و زنان نادیده گرفته می‌شود.

 

دیشب جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با قاطعیت از تصمیم به خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان دفاع کرد و گفت که عصر عملیات عمده نظامی برای بازسازی دیگر کشورها پایان یافته است.

 

طالبان: مذاکره با سران پنجشیر شکست خورد؛ آماده جنگ هستیم 

رئیس کمیسیون ارشاد و دعوت گروه طالبان روز چهارشنبه از شکست مذاکرات با جبهه مقاومت پنجشیر به رهبری احمدمسعود خبر داد و گفت که نیروهای طالبان در اطراف این استان مستقر شده اند. 

  

 طالبان,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

به گزارش ایرنا از تلویزیون یک افغانستان، امیرخان متقی در این خصوص گفت که مذاکره با جبهه پنجشیر نتیجه نداده است و آنها آماده عملیات نظامی شده و از مردم پنجشیر نیز می خواهند که اجازه ندهند پنجشیر جفرافیای یک جنگ دیگر در این کشور شود.

 

متقی گفته است که گروه طالبان تمام مقامات محلی پنجشیر را از خود این استان تعیین کرده و مردم پنجشیر نباید اجازه دهند تعداد افرادی که خواهان جنگ هستند این استان را ناآرام سازند.

 

اما احمد مسعود فرمانده جبهه مقاومت دوم در پنجشیر تاکنون در این باره واکنش نشان نداده است و دیروز سه شبنه گفته بود که حمله طالبان به پنجشیر شکست خورده است، حمله ای که در آن ۷ تن از افراد طالبان کشته و ۳ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

 

صلاح الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان امروز چهارشنبه خطاب به طالبان تاجیک تبار که از استان های تخار و بدخشان در کنار طالبان هستند و آماده حمله به پنجشیر شده اند، خواست که از این گروه جدا شده و در تاریخ خود را بدنام نسازند.

 

وی گفته است که طالبان تاجیک تبار نباید در حمله به پنجشیر شرکت کنند و نام خود را در تاریخ تاجیک ها سیاه سازند.

 

این در حالی است که یک ویدئو هم منتشر شده است از افرادی از طالبان که به زبان های عربی، ازبکی، اوردو زبان های دیگر سخن می گویند و و اعلام می کنند در نزدیکی دره پنجشیر هستند تا به این استان حمله کنند.

 

 دیپلمات‌های غربی می‌گویند طالبان قصد کشتن مسعود{پسر احمدشاه مسعود} رهبر مقاومت دره پنجشیر را دارند.

 طالبان,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------