رهبر جنبش طالبان : به دنبال فرصت هایی برای سرمایه گذاری در افغانستان هستیم رهبر جنبش طالبان,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
رهبر جنبش طالبان با صدور یک بیانیه از اجرای اصول شریعت در افغانستان و پای بندی این کشور به توافقات بین المللی در چارچوب شریعت و ارزش های ملی خبر داد. 

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «هیبت الله آخوندزاده» رهبر جنبش طالبان روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اصول شریعت در افغانستان به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

 

در این بیانیه آمده است: «در آینده، تمام موضوعات مرتبط با حوزه حکومت‌داری و زندگی در افغانستان در چارچوب اصول شریعت اداره خواهد شد».

 

وی همچنین خاطرنشان کرد که مقامات افغانستان برای حراست از حقوق بشر و حقوق اقلیت‌ها در «چارچوب اصول اسلامی» گام‌های جدی خواهند برداشت. وی همچنین گفت که مقامات جدید افغان فرصت‌هایی برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم خواهند کرد.

 

آخوندزاده در بخشی دیگر از این بیانیه اعلام کرد: «امارت اسلامی افغانستان از تمام منابع خود برای توان اقتصادی، رفاه و توسعه و همچنین تقویت امنیت استفاده خواهد کرد. این نظام درآمدهای داخلی را به طور مناسب و با شفافیت مدیریت خواهد کرد، و فرصت‌های ویژه‌ای برای سرمایه گذاری بین‌المللی و بخش‌های مختلف تجاری ارائه کرده و به طور مؤثری با بیکاری مبارزه خواهد کرد».

 

به گفته آخوندزاده، هدف نهایی مقامات جدید افغانستان «رسیدن کشور به مرحله خودکفایی در اسرع وقت» و بازسازی افغانستان خواهد بود.

 

در این بیانیه همچنین بر پای بندی افغانستان به تمام توافقنامه‌های بین‌المللی که با شریعت اسلام و ارزش‌های ملی افغانستان مغایرتی نداشته باشند، تأکید شد.

 

رهبر جنبش طالبان در ادامه افزود که دیپلمات‌های خارجی، سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها، سازمان‌های حقوق بشری و سرمایه گذاران خارجی در افغانستان می‌توانند در امنیت در این کشور فعالیت کنند.

 

بایدن: چین برای تعامل با طالبان مشکل جدی دارد!

رئیس جمهور ایالات متحده در اظهاراتی تازه مدعی شد که چین برای تعامل با طالبان با یک مشکل جدی روبروست.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کاخ رئیس جمهور ایالات متحده شامگاه سه شنبه اعلام کرد که چین در تعامل با طالبان در پی خروج کامل نیروهای آمریکا از افغانستان با مسائل جدی روبروست.

 

وی همچنین گفت که از کشورهای همسایه افغانستان مانند چین، پاکستان، ایران و روسیه می‌خواهد تا بر روی ترتیباتی در افغانستان کار کنند.

 

بایدن همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر تأمین مالی طالبان از سوی چین مدعی شد که پکن با طالبان مشکل جدی دارد.

 

از سوی دیگر، «جن ساکی» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد که کشورش عجله‌ای برای به رسمیت شناختن طالبان به عنوان دولت جدید افغانستان ندارد و اینکه تصمیم ایالات متحده به گام‌های طالبان در آینده بستگی دارد.

 

گفتنی است، گروه طالبان روز سه شنبه اعضای دولت موقت خود را اعلام و «ملأ هیبت الله آخوندزاده» را به عنوان نخست وزیر موقت افغانستان تعیین کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------