کاخ سفید: پیشنهاداتمان برای مذاکره با کره‌شمالی بی‌پاسخ مانده استکاخ سفید ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، آمریکا پیشنهاداتی را برای مذاکره با کره شمالی مطرح کرده اما هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده است. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانسی خبری گفت: ما پیشنهادات ویژه‌ای را برای مذاکره با کره شمالی مطرح کرده‌ایم اما تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم. ما همچنان برای مذاکره درباره طیف کامل مسائل آماده هستیم.

 

تحرکات موشکی کره شمالی به تازگی افزوده شده است. کره شمالی روز جمعه اعلام کرد در تاریخ سی سپتامبر موشک ضدهوایی "اخیراً توسعه یافته‌ای" را با موفقیت آزمایش کرده است. این جدیدترین آزمایش پیونگ‌یانگ در سلسله پرتاب‌های اخیرش است.

 

آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه هشدار داد آزمایش‌های موشکی کره شمالی موجب بی‌ثباتی و کاهش امنیت می‌شود. او گفت: ما نگران نقض مکرر قطعنامه‌های شورای امنیت هستیم که به نظر من منجر به بی‌ثباتی و امنیت بیشتر می‌شود.

 

کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی چهارشنبه در دومین روز جلسه مجمع عالی خلق کشورش همچنین گفت که سیاست خصمانه آمریکا در قبال پیونگ‌یانگ از زمان روی کار آمدن جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اصلا تغییری نکرده است و پیشنهاد آن برای مذاکرات بدون پیش‌شرط "چیزی جز حقه کوچک برای پنهان کردن اقدامات خصمانه‌اش نیست."

 

با این حال ایالات متحده فورا این ادعاهای رهبر کره‌شمالی را رد کرده و از پیونگ‌یانگ خواست به مذاکره بازگردد. یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: ایالات متحده هیچ قصد خصمانه‌ای علیه کره‌شمالی ندارد. ما آماده ملاقات با کره‌شمالی بدون پیش‌شرط هستیم. امیدوارم کره‌شمالی به پیشنهاد ما واکنش مثبتی نشان دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------