دو سوم آمریکایی ها بایدن را نمی خواهند بایدن,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
مطابق یک نظرسنجی انجام شده، بیش از نیمی از مردم آمریکا از عملکرد دولت «جو بایدن» ناراضی‌اند و بر این باورند که ایالات متحده مسیری اشتباه را در پیش گرفته است. 

به گزارش مهر، روزنامه «یو اس ای تودی» نتایج یک نظرسنجی انجام شده درباره میزان محبوبیت و عملکرد دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا را منتشر کرد.

 

طبق نظرسنجی صورت گرفته توسط دانشگاه «سافولک» و این روزنامه، نزدیک به دو سوم یا ۶۴ درصد از آمریکایی‌ها نمی‌خواهند جو بایدن برای دور دوم ریاست جمهوری، نامزد شود. تنها ۳۷.۸ درصد می‌گویند که با عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهور، موافق هستند.

 

همچنین طبق این نظرسنجی، ۲۰ درصد از آمریکایی‌ها بر این باورند که کشورشان در مسیر درستی حرکت می‌کند، در حالی که دو سوم یا ۶۶ درصد بر این باورند که ایالات متحده در مسیر اشتباه است.

 

 بایدن,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

همزمان با افزایش نارضایتی آمریکایی‌ها از دولت دموکرات کنونی، جمهوری خواهان فرصت را غنیمت شمرده و در حال جولان دادن در این زمینه هستند.

 

«مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور در همین رابطه، با دستاویز قرار دادن سیاست‌های بایدن، اعلام کرد که جمهوری خواهان قطعاً پیروز انتخابات سال ۲۰۲۴ خواهند بود.

 

این در حالی است که جمهوری خواهان از قبل برای پر کردن کرسی‌های کنگره در انتخابات میان دوره‌ای در سال ۲۰۲۲، خیز برداشته‌اند.

 

روند رو به افزایش میزان نارضایتی مردم آمریکا از بایدن و دولتش در حالی است که پیشتر نیز روزنامه تلگراف به نقل از نتایج تحقیقات نظرسنجی مؤسسه «گالوپ» (Gallup) آمریکا نوشت: محبوبیت جو بایدن طی ۹ ماه اول تصدی پست ریاست جمهوری، کاهش شدیدتری نسبت به سایر رهبران آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم داشته است.

 

طبق نتایج نظرسنجی مذکور، رتبه بندی بایدن ۱۱.۳ درصد کاهش داشت (از ۵۶ درصد تا ۴۴.۷ درصد) و چنین کاهشی بیشتر از شاخص سقوط رتبه بندی ۱۰ رئیس جمهور قبلی در این کشور است. پیشتر صاحب رکورد این کاهش سریع محبوبیت، «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بود که طی ۹ ماه اول ریاست جمهوری اش، ۱۰.۱ درصد کاهش رتبه بندی داشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------