واکنش وزارت دفاع آمریکا به حادثه سوءقصد به جان نخست وزیر عراق وزارت دفاع آمریکا,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به حادثه سوءقصد به جان «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «جان کربی»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به حادثه سوءقصد به جان «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

 

واکنش کربی به حادثه منطقه سبز بغداد در نشست خبری او صورت گرفت و او در پاسخ به این سوال چه کسی مسئول این حمله بوده، گفت: من در جایگاهی نسیتم که درباره عاملان آن صحبت کنم.»

 

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه گفت: «واضح است که ما حمله به نخست‌وزیر عراق را محکوم کنیم، همانطور که رئیس‌جمهور (جو بایدن) و همکاران ما در وزارت خارجه گفتند. چنین خشونت‌هایی باید متوقف شوند.»

 

کربی درباره حضور آمریکا در روند تحقیقات حادثه نیز گفت: «رئیس‌جمهور هم گفته است اگر نیاز به کمک باشد، حتماً انجام می‌دهیم. اما تا جایی که می‌دانم چنین درخواستی از سوی دولت عراق مطرح نشده است. ما هیچوقت درباره سطح حفاظتی صحبت نمی‌کنیم. اما به شما اطمینان می‌دهم که فرماندهان ما مسئول حفظ جان خود و نیروهایشان هستند.»

 

پیشتر نیز، در پی سو قصد نافرجام به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا به صورت تلفنی با وی گفتگو کرده بود. بلینکن نیز در گفتگوی تلفنی با الکاظمی این اقدام را محکوم و مراتب ناخرسندی خود را نسبت به آن اعلام کرد.

 

بامداد روز یکشنبه خبری مبنی بر حمله پهپادی به منزل «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق منتشر شد. در ابتدا رسانه‌ها از شنیده شدن صدای تیراندازی و انفجار در منطقه سبز عراق خبر دادند. پس از مدتی اعلام شد که صداهای شنیده شده از منطقه سبز با یک حمله پهپادی که منزل الکاظمی را هدف قرار گرفته است، مرتبط است.

 

پس از این حمله، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق یک فایل ویدئویی از خود منتشر کرد. وی در این فایل ویدئویی اعلام کرد که سالم است و در جریان حمله انجام شده آسیبی ندیده است. الکاظمی همچنین در سخنانی خود را فدایی ملت عراق خواند!

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------