آخرین اخبار بین الملل


ملانیا ترامپ ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

ملانیا ترامپ: آنچه در آمریکا می‌گذرد، تاسف‌برانگیز است

بانوی اول سابق آمریکا در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سوال که درباره وضعیت این کشور چه نظری دارد، گفت که دیدن آنچه در آمریکا می‌گذرد،…

کارزار حجاب اجباری طالبان آغاز شد حجاب اجباری طالبان,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
جنگجویان تحت امر وزارت امر به معروف و نهی از منکر گروه طالبان این‌روزها در خیابان‌های شهر کابل بر پوشش زنان نظارت دارند و به تبلیغ برقع و نقاب سیاه می پردازند. 

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان پوستر‌هایی را در خیابان‌ها و مغازه‌های کابل پخش کرده و از زنان افغان خواسته تا خود را کاملاً بپوشانند.

 

به گزارش فرارو، پوستر‌هایی که طالبان توزیع کرده، به سه زبان (فارسی، پشتو و عربی) پیامی برای زنان نوشته شده تا پوشش مورد نظر طالبان را رعایت کنند.

 

طالبان در این پوستر‌ها نوشته‌اند: براساس حکم شریعت، زن مسلمان باید حجاب را رعایت نماید. 

 

براساس این فرمان تازه، طالبان دو نوع پوشش برای زنان تعیین کرده‌اند: چادر برقع و نقاب سیاه.

 

یک زن جوان افغان نیز با انتشار عکسی از این پوستر گفت: طالبان این پوستر را به راننده‌ خودرویی که در آن پنج زن نشسته بودیم داده است. 

 

او افزود که طالبان به ما توصیه کردند پس از این طبق عکس‌های این پوستر از حجاب اسلامی استفاده کنید وگرنه در خودرو سوار نشوید!

 

توزیع پوستر‌های تبلیغی طالبان در مورد پوشش زنان در رسانه‌ها بحث‌برانگیز شده و واکنش‌های تند فعالان حقوق زن و کاربران رسانه‌های اجتماعی را در پی داشته است.

 

شماری از زنان در واکنش به این نوع تبلیغات طالبان نوشته‌اند که طالبان حق انتخاب زنان را نقض کرده و در پی تحمیل پوشش خاص و حجاب اجباری است در حالی که این نوع پوشش‌ها با فرهنگ و لباس رنگارنگ سنتی زنان افغانستان هیچ‌گونه همخوانی ندارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------