آغاز رزمایش مشترک نظامی بین آمریکا و عربستان / رزمایش هوایی مشترک اسرائیل با سنتکامرزمایش نیروهای مسلح عربستان و آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
رسانه‌های منطقه‌ای از برگزاری رزمایش مشترک بین نیروهای مسلح عربستان و آمریکا خبر دادند. 

 به گزارش تسنیم، رزمایش مشترک «سپر پیشگیری ۳» روز یکشنبه بین نیروهای مسلح عربستان و آمریکا برای آنچه "مدیریت بحران‌های ناشی از سلاح های کشتار جمعی با مشارکت وزارت بهداشت، هلال احمر عربستان و دفاع مدنی" خوانده شد، آغاز گردید.

 

سرلشکر «خالد ابوقیس» فرمانده رزمایش گفت: این مانورها به دنبال تقویت همکاری مشترک و تبادل تجربیات بین نیروهای سعودی و آمریکایی است.

 

وی افزود: همچنین هدف آن رسیدن به بالاترین سطوح هماهنگی بین قوای مسلح و واکنش فوری و موثر در برابر سلاح‌های کشتار جمعی و این نوع بحران‌ها و همچنین دستیابی به همکاری در سطح ملی با سایر دولت‌ها است.

 

ابوقیس همچنین اعلام کرد: این رزمایش همچنین با هدف توسعه مهارت‌ها، بهینه‌سازی استفاده از منابع فنی موجود و یکپارچه کردن مفاهیم دفاع در برابر سلاح‌های کشتار جمعی و انجام اقدام مشترک در این زمینه صورت می‌گیرد.

 

وی تاکید کرد که همه طرف‌های شرکت کننده برای آغاز این رزمایش که چند روز ادامه خواهد داشت، آمادگی دارند.

 

 رزمایش هوایی مشترک اسرائیل با سنتکام

ارتش رژیم اسرائیل از برگزاری رزمایش هوایی مشترک با ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا بر فراز منطقه «النقب» در جنوب فلسطین خبر داد.

 ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش ایلنا، جنگنده‌های دو طرف طی این رزمایش که تحت عنوان «شاهین صحرا» برگزار شد، اقدام به شبیه‌سازی حملات و نبردهای هوایی کردند.

 

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در جریان این رزمایش، خلبانان این رژیم از اسکادران ۱۱۹ با جت‌های جنگنده اف-۱۶ و هواپیماهای تجسسی گلف استریم جی ۵۰۰ در کنار جت‌های اف-۱۶ آمریکایی استفاده کردند.

 

رژیم صهیونیستی از این رزمایش به عنوان نقطه عطف مهمی در تقویت همکاری بین المللی‌استراتژیک بین دو طرف یاد کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------