اخبار پزشکی

مینو محرز,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

مینو محرز: متوسط سن ابتلا به ایدز در کشور به ۲۵ سال رسیده است

محرز: «متاسفانه برخی‌ها بسیار دیر مراجعه می‌کنند، از آنجایی که بطور متوسط پس از ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی ممکن است ده سال طول…

درمان سرطان پروستات با داروی کلسترولدرمان سرطان پروستات با داروی کلسترول،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
نتایج مطالعه جدید پژوهشگران مرکز سرطان بیتسون غرب اسکاتلند نشان می‌دهد، داروی کلسترول می‌تواند برای کمک به درمان سرطان پروستات استفاده شود.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای، پژوهشگران دریافتند داروهایی که برای درمان کلسترول خون استفاده می‌شود، می‌تواند برای درمان سرطان پروستات افرادی که دیگر به درمان هورمونی پاسخ نمی‌دهند، استفاده شود. نتایج این پژوهش نشان داد، وقتی استاتین‌ها در کنار درمانی که باعث کاهش سطح هورمون می‌شود، تجویز می‌شوند، روند رشد تومور را کند می‌کنند.

 

در این پژوهش، دانشمندان مرکز سرطان بیتسون غرب اسکاتلند (Beatson West of Scotland Cancer Centre) در گلاسکو ۱۲ شرکت کننده را در یک کارآزمایی بالینی مورد بررسی قرار دادند.

 

نتایج نشان داد که وقتی استاتین‌ها در کنار درمانی که باعث کاهش سطح هورمون می‌شود و به عنوان درمان محرومیت از آندروژن شناخته می‌شود، تجویز می‌شوند، روند رشد تومور را کند می‌کنند. اگرچه قبل از تصمیم‌گیری در مورد اثربخشی بالینی به آزمایش بسیار بزرگ‌تری نیاز است.

 

پروفسور "هینگ لئونگ" (Hing Leung) رهبر این تحقیق از موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا در گلاسکو، گفت: پژوهش ما اولین مطالعه در نوع خود است که اثر قابل تشخیص استاتین‌ها را بر رشد سرطان پروستات در بیماران نشان می‌دهد. اگر آزمایش‌های بعدی و بزرگتر، موفقیت‌آمیز باشد، می‌توان از داروهای تاییدشده برای ارائه سریع درمان به بیماران استفاده کرد.

 

وی افزود: ما باید استاتین‌ها را در گروه بزرگتری از بیماران در مدت زمان طولانی‌تری آزمایش کنیم تا به طور کامل مزایا و خطرات آن را برای بیماران درک کنیم. اما این داده‌ها به ما امیدواری می‌دهد که بتوانیم در آینده درمان‌های آسان‌تری برای سرطان پروستات داشته باشیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022