اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

ساخت اعضای بدن انسان توسط محققان در آلمان برای پیوند کلیه

محققان در آلمان اعضای بدن انسان را به‌صورت شفاف با فناوری جدید به‌صورت سه‌بعدی ساختند که قابلیت پیوند دارد. به گزارش…


افسردگی به اندازه سیگار کشیدن مضر استاخبار,اخبار پزشکی

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افسردگی و اضطراب همانند سیگارکشیدن و چاقی، ریسک بیماری قلبی و سکته را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین، یافته‌های محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد افراد دارای اضطراب و افسردگی ۶۵ درصد در معرض ریسک بالا مشکلات قلبی، ۶۴ درصد در معرض سکته، ۵۰ درصد در معرض فشارخون بالا و ۸۷ درصد در معرض آرتروز قرار دارند.

 

«آندره نیلز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «افزایش این ریسک‌ها همانند شرکت کنندگانی است که سیگاری یا چاق هستند.»

 

با این حال محققان عنوان می‌کنند ابتلا به سرطان در این مورد استثناء است و در شرایط افسردگی و اضطراب با چاقی و سیگار کشیدن یکسان نیست.

 

به گفته نیلز، «یافته‌های ما همانند بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد که ناراحتی روانشناختی فاکتور قوی‌ای در ابتلا به بسیاری از انواع سرطان‌ها نیست.»

 

همچنین تیم تحقیق دریافت علائمی نظیر سردرد، ناراحتی معده، کمردرد و تنگی نفس در رابطه با استرس و افسردگی بالا افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، سردرد در این گروه از افراد، ۱۶۱ درصد بیشتر است.

 

محققان با توجه به این یافته ها، بر درمان اختلالات و مشکلات روانشناختی نظیر افسردگی و اضطراب تاکید دارند. در این مطالعه، داده‌های سلامت مربوط به بیش از ۱۵ هزار فرد مسن در یک دوره ۴ ساله بررسی شد.


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------