X

کودک ۳ ساله سمیرمی کرونا گرفتاخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در کودکان
مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم از مبتلا شدن یک دختر سه ساله این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

علی اصغر صبوحی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با ثبت این مورد کم سن و سال، ۱۱ نفر تا امروز در سمیرم کرونایی شدند و یک نفر بهبود یافته است.

 

وی تصریح کرد: بخش مهمی از ابتلا به این بیماری ناشناخته به دلیل بی توجهی برخی خانواده ها به توصیه ها و هشدارهای کرونایی است که متاسفانه جدی گرفته نمی شوند.

 

به گفته وی زمانی که در برخی فروشگاه ها مشاهده می کنیم پدر و مادری به همراه فرزندان خود برای خرید اقدام کرده، نتیجه آن این می شود که کرونا کودکان و خردسالان را نیز درگیر و بیمار می کند.

 

وی تصریح کرد: مردم گمان نکنند این ویروس فقط برای افراد کهنسال یا میانسال خطرناک است بلکه باید بدانند مهمترین ویژگی آن ناشناخته بودن و فراگیری شیوع آن است که سن و سال و مرد و زن نمی شناسد و همه را درگیر می کند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم با تاکید بر اینکه همچنان شاهد ترددهای غیرضروری در سطح شهر هستیم، افزود: با وجود اینکه بیشتر اصناف تعطیل و بسته شده اند اما فروشگاه ها، شیرینی فروشی ها و میوه فروشی ها سهم عمده ای در تجمع ها و ترددهای مردم دارند.

 

صبوحی اظهار داشت: شهروندان باید عید را با ماندن در خانه ها سپری کنند نه اینکه با خرید و رفت و آمد در معابر و خیابان ها خطر ابتلا به کرونا را به جان بخرند و حتی به خردسالان خود بی توجه باشند.

 

وی با بیان اینکه ساختمانی برای بهبود یافتگان بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است، افزود: نظارت بهداشتی بر خانواده های این بیماران نیز اعمال خواهد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی