مرگ ۷۶۶ نفر از مبتلایان به کرونا در ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته/ آمار روزانه جان‌باختگان کرونا در فرانسه رکورد زداخبار,اخبار پزشکی,کرونا در ایتالیا
منابع دولتی در ایتالیا از فوت ۷۶۶ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر دادند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا روز جمعه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 66 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

 

با احتساب آمارهای جدید، شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در ایتالیا اکنون به حدود 14700 نفر رسیده است.

 

آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را نیز حدود 120 هزار نفر اعلام کرده است. طی 24 ساعت گذشته در ایتالیا 4585 مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش شده است.

 

آمار روزانه جان‌باختگان کرونا در فرانسه رکورد زد

فرانسه اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۸ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌ها جان خود را از دست داده اند که بالاترین آمار جان‌باختگان از هنگام شیوع این ویروس در کشور است.

 

به گزارش جمعه شب خبرگزاری فرانسه، «ژروم سالومون» از مقام‌های بهداشتی فرانسه گفت که شمار جان‌باختگان کرونا در بیمارستان‌های این کشور به پنج هزار و ۹۱ نفر افزایش یافته است.

 

این آمار فقط شامل بیمارانی است که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و بیمارانی که در خانه‌ها یا آسایشگاه‌ها جان خود را از دست داده‌اند در آن محاسبه نشده است.

 

اما سالومون گفت یک هزار و ۴۱۶ نفر در خانه‌ها یا آسایشگاه‌ها جان خود را از دست داده‌اند که بدین ترتیب، شمار کل جان‌باختگان در فرانسه به دستکم ۶ هزار و ۵۰۷ نفر رسیده است.

 

مقام‌های فرانسوی می‌گویند که شمار بیمارانی که در وضع شدید بیماری قرار دارند، کاهش یافته است. 

 

فرانسه پس از ایتالیا و اسپانیا بالاترین آمار جان‌باختگان کرونا در اروپا را دارد.

 

تعداد مبتلایان به کرونا در ایالت نیویورک از ۱۰۰هزار نفر گذشت

«اندرو کوئومو» فرماندار ایالت نیویورک روز جمعه در نشست خبری روزانه خود -که به‌صورت ویدیویی برگزار می‌شود- از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ایالت به بیش از 100هزار نفر خبر داد.

 

به گفته اندرو کوئومو، شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در ایالت نیویورک با 9800 مورد افزایش طی 24 ساعت گذشته، به بیش از 102800 نفر رسیده است که این رقم از آمار مبتلایان به ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان به‌جز ایتالیا و اسپانیا و البته خود آمریکا بیشتر است.

 

فرماندار ایالت نیویورک همچنین شمار قربانیان ویروس کرونا در این ایالت را 2935 نفر اعلام کرده است. طی 24 ساعت گذشته 562 نفر به آمار قربانیان کرونا در ایالت نیویورک افزوده شده است.

 

قرنطینه بیش از 500 نفر در کره شمالی به دلیل احتمال ابتلا به کرونا

کره شمالی برای اولین بار از قرنطینه بیش از ۵۰۰ نفر به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

 

به نوشته پایگاه اینترنتی «یو‌پی‌آی»، خبرگزاری رسمی کره شمالی روزجمعه اعلام کرد تدابیر اضطراری که از ماه ژانویه (دی) درخصوص مقابله با ویروس کرونا وضع شده‌اند همچنان به قوت خود باقی است.

 

همچنین به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کره شمالی، بیش از ۵۰۰ نفر تحت قرنطینه قرار گرفته‌اند.

 

به نوشته این خبرگزاری، یک جلسه اضطراری ملی در پیونگ‌یانگ برگزار شده است که در آن برخی جنبه‌های اعمال سیاست‌های بهداشتی «به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفته‌اند».

 

تا کنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کره شمالی اعلام نشده است و دولت آن می‌گوید شمار مبتلایان در این کشور صفر است.

 

بیش از نیمی از مردم جهان در قرنطینه هستند

 آمارها نشان می دهند که از اولین ساعات روز جمعه ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر، بیش از نیمی از جمعیت جهان در قرنطینه هستند، شمار مبتلایان از یک میلیون نفر فراتر رفته است و تا کنون نزدیک به ۵۴ هزار نفر در سراسر جهان به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

 

به گزارش یورو نیوز، تا کنون نود کشور جهان در قرنطینه قرار گرفته‌اند و آخرین کشوری که از روز جمعه به قرنطینه رفت، تایلند است.

 

پنجاه درصد از مبتلایان در قاره اروپا هستند، قاره‌ای که از لحاظ میانگین سنی پیرترین قاره جهان است. هم چنین ۷۰ درصد ازقربانیان را نیز شهرونداناروپا تشکیل می‌دهند. تعداد جانباحتگان در اسپانیا از ده هزار نفر فراتر رفته و ایتالیا با نزدیک به چهارده هزار قربانی بیشتر تعداد مرگ و میر را در میان سایر کشورها دارد.

 

شمار قربانیان کرونا در اسپانیا به ۱۱ هزار نفر نزدیک شد

مقامات وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کردند با فوت 932 نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا شمار کلی قربانیان در این کشور به 10935 نفر رسیده است.

 

همچنین با افزوده شدن 5645 نفر، شمار کلی مبتلایان نیز به 117710 نفر رسیده است.

 

مرگ بیش از ۱۰۰۰ نفر از مبتلایان به کرونا در فرانسه طی ۲۴ ساعت گذشته

 وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 1120 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

 

با احتساب آمارهای جدید اعلام‌شده از سوی دولت فرانسه، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور اروپایی اکنون به بیش از 6500 نفر رسیده است.

 

فرانسه بعد از ایتالیا، اسپانیا و آمریکا بیشترین آمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌19) را در جهان دارد.

 

وزارت بهداشت فرانسه شمار مبتلایان به کرونا در این کشور را بالغ بر 64 هزار نفر اعلام کرده است. طی 24 ساعت گذشته بیش از 5200 فرد مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه شناسایی شده‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------