روند نزولی شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا/ افزایش تلفات در اسپانیا و انگلیساخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در ایتالیا
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۴۹۳ نفر افزایش یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۴۹۳ نفر افزایش یافت. این رقم در مقایسه با روز گذشته که سه هزار و ۷۸۶ نفر اعلام شده بود، شاهد کاهش بوده است. 

 

با احتساب آمار جدید، مجموع شمار مبتلایان به ۱۷۲ هزار و ۴۳۴ تن رسید. 

 

شمار قربانیان نیز با ۵۷۵ نفر افزایش به ۲۲ هزار و ۷۴۵ تن رسیده است. تاکنون ۴۲ هزار و ۷۲۷ تن بهبود پیدا کرده‌اند. 

 

تلفات ویروس کرونا در اسپانیا ۵۸۵ نفر دیگر افزایش یافت

در حالی که تلفات ویروس کرونا در اسپانیا روز پنجشنبه به 551 نفر رسیده بود این رقم روز جمعه به 585 نفر افزایش یافته است.

 

بر اساس این گزارش آمار تلفات ویروس کرونا در اسپانیا طی روزهای اخیر بسیار کمتر از اوج تلفات این بحران در اوایل ماه آوریل بوده که روزانه بیش از 900 فوتی گزارش می شد.

 

این گزارش نشان می دهد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور نیز با 2.9 درصد افزایش نسبت به روز پنجشنبه به بیش از 188068 نفر در روز جمعه رسیده است.

 

مرگ ۸۵۰ نفر از افراد مبتلا به کرونا در انگلیس طی ۲۴ ساعت گذشته

وزارت بهداشت انگلیس روز جمعه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 847 نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باخته‌اند.

 

با احتساب این  تعداد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور اکنون به بیش از 14500 نفر رسیده است.

 

انگلیس از لحاظ تعداد موارد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا، پس از کشورهای آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه در رتبه پنجم جهان جای گرفته است.

 

وزارت بهداشت انگلیس شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را نیز بالغ بر 108 هزار نفر اعلام کرده است. بنا بر اعلام این وزارتخانه، طی 24 ساعت گذشته 5600 مورد جدید ابتلا به کرونا در انگلیس گزارش شده است.

 

شمار قربانیان کرونا در جهان از ۱۵۰ هزار نفر گذشت

آخرین آمارهای تجمیعی منتشرشده از سوی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان  نشان می‌دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌19) حوالی ساعت 23:30 به‌وقت تهران از مرز 150 هزار نفر عبور کرده است.

 

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به‌طور مستمر و با استناد به گزارش‌های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، آمریکا با 36 هزار مورد مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا،‌ با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با 22745 مورد مرگ‌ومیر) رتبه اول جهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 

طی 24 ساعت گذشته حدود 6900 نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که این رقم از کاهش نسبی آمار روزانه مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در جهان نسبت به روزهای گذشته حکایت دارد.

 

در میان قاره‌های جهان، اروپا بیشترین آمار مرگ‌ومیر را بر اثر ابتلا به کرونا داشته است. تاکنون بالغ بر 95 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. به‌عبارت دیگر بیش از 60 درصد از قربانیان کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی هستند.

 

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز بیش از 2.2 میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت بیش از 690 هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

 

تاکنون حدود 570 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.5 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

 

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌19» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------