هشدار وزیر بهداشت آمریکا: فرصت آمریکا برای مهار کرونا رو به تقلیل است / انتقاد شدید فرماندار نیویورک از دولت ترامپاخبار,اخبار پزشکی,مقامات آمریکا
وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا روز یکشنبه با هشدار در مورد افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در ایالت‌های مختلف این کشور گفت: فرصت‌های آمریکا برای مهار کرونا در حال از دست رفتن است

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه سی ان ان، الکس آزار وزیر بهداشت دولت ترامپ با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا و روند صعودی بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها گفت: "اوضاع بسیار متفاوت‌تر از دو ماه قبل است، بنابراین این یک وضعیت بسیار متفاوت است.  

 

آزار با هشدار در مورد وضعیت کنونی آمریکا در مهار کرونا افزود: وضعیت بسیار جدی است و فرصت ما در مهار ویروس در حال از دست دادن است.  

 

وی با اشاره به افزایش آزمایشات صورت گرفته، پیگیری تماس بیماران با دیگران، افزایش ظرفیت بیمارستانها، ذخایر تجهیزات محافظ شخصی و پیشرفت در زمینه‌های درمانی و واکسن های بالقوه برای ویروس اظهار داشت که ایالات متحده برای مهار و کنترل این بیماری همه گیرتر در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارد.  

 

وزیر بهداشت آمریکا در مصاحبه با سی ان ان از وضعیت آشفته گسترش ویروس کرونا در ایالت متحده سخن می‌گوید که کاملا متفاوت از ادعاهای ترامپ و مایک پنس معاون وی در مورد مهار ویروس است.  

 

مایک پنس روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید برخلاف گزارشات ارائه شده در مورد افزایش مبتلایان در ایالت‌ها مدعی شد که منحنی مبتلایان در آمریکا به حالت یکسان تغییر شکل یافته و ما توانسته‌ایم در مهار کرونا موفق باشیم.  

 

با توجه به نوع عملکرد ضعیف دولت ترامپ در واکنش نامناسب به بیماری کووید ۱۹، تنها در هفته گذشته ۳۶ ایالت در آمریکا گزارش افزایش مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام کردند و تنها دو ایالت اعلام کاهش مبتلایان داشته است.  

 

به گزارش سی ان ان، تنها در روز جمعه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۴۰ هزار و ۱۷۳ نفر رسید.  

 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون دو میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۴۲ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۱۲۸ هزار و ۲۰۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.  

 

فرماندار نیویورک:دولت ترامپ کرونا را انکار می‌کند

فرماندار ایالت نیویورک در انتقاد از انفعال دولت کشورش در مقابله با کووید-۱۹ تصریح کرد: دولت ترامپ کرونا و همه‌گیری آن در آمریکا را انکار می‌کند.

 

به گزارش مهر به نقل از پالیتیکو، «آندرو کومو» ( Andrew Cuomo) فرماندار ایالت نیویورک امروز یکشنبه در سخنانی انفعال دولت کشورش در مقابله با ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفت.

 

فرماندار ایالت نیویورک در این خصوص تصریح کرد: دولت آمریکا اساساً در خصوص کرونا و همه گیری آن در آمریکا رویه انکار را در پیش گرفته و در کاهش شیوع این ویروس نیز ناموفق بوده است.

 

«آندرو کومو» در این باره اضافه کرد: اگر به سخنان وزیر بهداشت و یا آن‌چه رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید گوش دهید، متوجه می‌شوید که آن ها اساساً معظل همه‌گیری ویروس کرونا را انکار می‌کنند. افزایش مبتلایان به ویروس کرونا به طور عمده در جنوب و غرب، بخشی از موج دوم شیوع این ویروس نیست. این گستردگی مربوط به ادامه موج اول همه‌گیری ویروس کرونا است.

 

وی همچنین در ادامه تأکید کرد که مقامات کاخ سفید قصد ندارند تا حقیقت را به مردم آمریکا بگویند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------