بستری شدن 104 بیمار جدید مشکوک به کرونا در اصفهان/ شیب نزولی کرونا در گلستان و فوت 69 نفر در فارساخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در ایران
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام ابتلا و بستری ۱۰۴ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان اصفهان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: در این بازه زمانی ۶۶ بیمار با بهبود وضعیت جسمانی ترخیص شدند.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: ۱۰۴ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

 

وی اضافه کرد: در همین زمان ۶۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در ۲۲ مرکز درمانی و بیمارستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومیشان ترخیص شدند و لازم است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را بگذرانند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که آمار مبتلایان به کرونا را در روز گذشته ۱۰۹ نفر اعلام کرده بود، تصریح کرد: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند ۹۱۲ نفر است که از این تعداد ۱۸۱ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

 

***

 

شیب نزولی کرونا در گلستان حفظ شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: شیب نزولی بیماران کرونایی در استان حفظ شده، هرچند که این شیب کند است.

 

عبدالرضا فاضل ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گلستان اظهار کرد: در حال حاضر ۶ شهرستان استان در وضعیت زرد کرونا قرار دارند و پیش‌بینی می‌کنیم تا آخر هفته جاری ۲ تا ۳ شهرستان دیگر هم در وضعیت زرد کرونا قرار گیرند.

 

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا شروع ماه محرم نزدیک به ۱۰ شهرستان استان در وضعیت زرد قرار گیرند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۱۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

 

معرفی ۶۴ نفر از خاطیان برگزارکننده مراسم عروسی و عزا به دادگاه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر تعداد روزانه بیماران کرونایی در سطح استان به ازای هر صد هزار نفر جمعیت ۲.۳۹ درصد است که بر این اساس در مجموع همچنان استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

 

ناهید جعفری بیان کرد: شهرستان‌های آق‌قلا، بندر ترکمن، رامیان، گالیکش، گمیشان و مراوه‌تپه در وضعیت زرد کرونا قرار دارند و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 

وی گفت: تاکنون ۷۲ مورد اخطار در خصوص برگزاری تجمعات عروسی و عزا بدون در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان صادر شده و در این رابطه ۶۴ خاطی هم به دادگاه معرفی شده است.

 

وضعیت شیوع کرونا در کردکوی، بندرگز و علی‌آبادکتول نگران کننده است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه گفت: متوسط تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان کلاله با تعداد ۳۶ بیمار تقریباً دارای روند ثابت، در بیمارستان مینودشت با تعداد ۳۰ بیمار دارای روند کاهشی، در بیمارستان آق‌قلا با تعداد ۱۰ بیمار دارای روند کاهشی، در بیمارستان کردکوی با تعداد ۳۴ بیمار روند کاهشی، در بیمارستان علی‌آباد کتول با تعداد ۳۵ بیمار دارای روند ثابت، در بیمارستان بندرترکمن با تعداد ۶ بیمار دارای روند کاهشی و در بیمارستان بندرگز با تعداد ۲۶ بیمار دارای روند کاهشی است.

 

سراج‌الدین عارف‌نیا خاطرنشان کرد: متوسط تعداد بیماران بستری در گنبدکاووس از ۱۴۴ نفر در هفته گذشته به ۱۱۶ نفر در هفته جاری رسیده است. در گرگان مرکز استان نیز تعداد بیماران بستری از ۱۴۱ نفر به ۱۳۷ نفر رسیده است.

 

وی بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها بالای ۴۰ سال سن دارند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: بیشترین تعداد بیماران بستری در طول یک هفته در پیک دوم کرونا در استان ۹۳۹ نفر بود که در حال حاضر این عدد به ۵۱۳ نفر رسیده است.

 

عارف‌نیا بیان کرد: در شهرستان های کردکوی، بندرگز و علی آبادکتول وضعیت نگران کننده است و سیر نزولی پیوسته‌ای را در شیوع بیماری شاهد نیستیم.

 

***

 

آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در کرمان از مرز ۶۰۰ نفر گذشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان مجموع موارد فوتی که در اثر ابتلاء به کرونا در استان کرمان جان باخته اند را ۶۰۱ نفر ذکر کرد.

 

به گزارش مهر، مهدی شفیعی بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۳۴۵ نفر است.

 

وی به ذکر جزئیات موارد مثبت بستری به تفکیک حوزه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان پرداخت و افزود: در حال حاضر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۲۲۱ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۱۹ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۴۹ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم ۲۴ نفر و حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان ۳۲ نفر به دلیل ابتلاء به کرونا بستری هستند.

 

شفیعی بیان کرد: تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا تاکنون پنج هزار و ۵۳ نفر است.

 

وی تعداد موارد جدید بستری طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان را ۳۸ نفر ذکر کرد و گفت: موارد جدید شامل ۳۱ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و پنج مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هشت نفر شامل چهار نفر شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان و ۲ نفر حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک نفر حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و یک نفر حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.

 

وی گفت: مجموع جانباختگان ابتلای قطعی به کووید ۱۹ از آغاز ابتدای اپیدمی تاکنون ۶۰۱ نفر است.

 

***

 

 ۶۸۹ نفر مبتلا به کرونا درفارس جان باختند/ لزوم مراقبت جدی از کودکان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان فارس ۶۸۹ نفر جان خود را از دست دادند و تعداد مبتلایان تاکنون به ۳۸ هزار و ۴۰۷ نفر رسیده است.

 

به گزارش مهر، عبدالرسول همتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، بیش از ۲۳۵ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت ابتلاء تهیه شده که از این تعداد، ۳۸ هزار و ۴۰۷ مورد مثبت شناسایی شده است.

 

وی تصریح کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۵ هم استانی بر اثر ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست داده‌اند که با این موارد جدید، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در فارس، به ۶۸۹ نفر رسید.

 

او ادامه داد: هم اکنون ۹۹۶ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلاء در بخش‌های عمومی بستری هستند که از این تعداد، ۱۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.

 

دکتر همتی آمار بهبود یافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان را نیز ۳۵ هزار و ۳۴ نفر اعلام کرد. او با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۳۸ هزار و ۴۰۷ مورد شناسایی شده، هفده هزار و ۲۸۰ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون هزار و ۵۷۷ مورد؛ مرودشت هزار و ۲۶۲ مورد؛ داراب ۸۲۸ مورد؛ کوار ۷۳۵ مورد؛ قیروکارزین ۷۱۹ مورد؛ لامرد ۶۵۹ مورد؛ زرین دشت ۵۱۴ مورد؛ ممسنی ۴۷۸ مورد؛ آباده ۴۶۷ مورد؛ مهر ۴۳۹ مورد؛ فیروزآباد ۴۲۳ مورد؛ زرقان ۳۶۴ مورد؛ کوه چنار ۳۳۳ مورد؛ استهبان ۳۱۱ مورد؛ فراشبند ۲۹۰ مورد؛ اقلید ۲۶۹ مورد؛ سپیدان ۲۳۸ مورد؛ خرم بید ۲۱۶ مورد؛ پاسارگاد ۱۹۵ مورد؛ رستم و نی ریز هر کدام ۱۶۹ مورد؛ سروستان ۱۴۵ مورد؛ خرامه ۱۲۹ مورد؛ ارسنجان ۱۲۱ مورد؛ بیضا ۱۱۸ مورد؛ بوانات ۹۲ مورد؛ سرچهان ۵۸ مورد؛ بختگان ۵۲ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

 

این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه هم اکنون استان فارس به صورت میانگین در وضعیت زرد قرار دارد، اما برخی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز به سر می‌برند، گفت: با توجه به گستردگی زنجیره‌های انتقال بیماری، لازم است هم استانی‌ها دستورات بهداشتی را جدی بگیرند.

 

توصیه بهداشتی امروز دکتر همتی نیز توجه جدی خانواده‌ها به موضوع مراقبت از کودکان در برابر ابتلاء به کرونا ویروس بود.

 

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: کودکان تماس‌های بسیاری با سطوح، محل بازی و مسیر رفت و آمد خود دارند، بنابراین لازم است والدین با زبانی ساده، کودکان را با ضرورت استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست‌ها آشنا کنند تا شاهد کاهش میزان ابتلاء در این گروه سنی به کووید ۱۹ باشیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------