X

واکسن «فایزر» تا ۲ ماه دیگر تحویل عراق می شود/ ثبت بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در چین در بیش از ۵ ماهاخبار,اخبار پزشکی,واکسن کرونا در عراق
سخنگوی وزارت بهداشت عراق، خاطرنشان کرد که سهم عراق از واکسن« فایزر» برای کرونا، طی دو ماه آينده به عراق خواهد رسید.

به گزارش مهر به نقل از اخبار العراق، «سیف البدر» سخنگوی وزارت بهداشت عراق خاطرنشان کرد:عراق با شرکت فایزر قرارداد امضا کرده است و نخستین دوز آنرا آینده دریافت خواهیم کرد و ما تعهداتی با شرکت فایزر و دیگر شرکت ها خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد:تعهدات ما با اتحادیه بین المللی واکسن که بیش از ۱۸۰ کشور را شامل می شود و تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی، پابرجا است.

 

وی همینطور تاکید کرد:در صورت تصویب واکسن، سهم عراق محفوظ است و سهم آن ۲۰ درصد یعنی ۸ ملیون دوز خواهد بود.

 

سخنگوی وزارت بهداشت عراق اعلام کرد :توافق نخست با شرکت فایزر یک و نیم ملیون دوز است که طی سه ماهه نخست امسال یعنی دو ماه آینده تحویل داده خواهد شد. توزیع آن نیز برای تمام استان ها از طریق رسانه ها و بیمارستان ها و با توجه به اولویت بندی انجام می گیرد.

 

وی در انتها گفت :واکسن اصلاً اجباری نخواهد بود.

 

سخنگوی وزارت بهداشت عراق شایعه رد واکسن از سوی عراق را هم تکذیب کرد.

 

ثبت بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در چین در بیش از ۵ ماه

مقامات چین از ثبت بالاترین آمار روزانه مبتلایان به کووید-۱۹ در مدت بیش از پنج ماه خبر دادند.

 
به گزارش ایسنا، مقامات چین امروز (دوشنبه) اعلام کردند: بالاترین آمار روزانه مبتلایان به کووید-۱۹ در مدت بیش از پنج ماه ثبت شد و موارد جدید ابتلا در استان هبئی رو به افزایش است.

 

همچنین در یکی از شهرهای استان هیلونگ‌جیانگ به دلیل گزارش موارد ابتلا به کروناویروس جدید محدودیتهای کرونایی اعلام شد. از ۸۵ مورد بومی ابتلا که روز گذشته در چین ثبت شده ۸۲ مورد در استان هبئی بوده و همچنین ۱۸ مورد جدید در میان اتباع خارجی بوده است.

 

در مجموع ۱۰۳ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در چین ثبت شده که از ۱۲۷ مورد گزارش شده در ۳۰ جولای بالاترین رقم بوده است.

 

اگرچه موارد جدید گزارش شده در روزهای اخیر نسبت به آنچه در اوایل سال ۲۰۲۰ و در اوج شیوع بیماری در چین مشاهده شد، ناچیز است، مقامات این کشور برای جلوگیری از گسترش بیماری و جلوگیری از موج دیگر آلودگی اقدامات خود را تشدید کرده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------