X

شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۵۴ میلیون نفر رسیدکرونا در جهان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
براساس گزارش‌ مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا دوشنبه شب به ۱۵۴ میلیون و ۳ هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۶۸۱ نفر رسیده است.

 

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۳۰ هزار و ۷۰۱ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و ۳۱۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۳ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۴۱ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۹۱ هزار و ۶۲ نفر رسیده است.

 

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۵ میلیون و ۸۲۳ هزار نفر گزارش شده است.

 

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

 

به دنبال شیوع جهانی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین شمار مرگ و میر در هند با سه هزار و ۴۲۲ نفر و در برزیل با یک هزار و ۲۱۰ نفر گزارش شده است.

 

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، نوع هندی ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» قدرت سرایت بیشتری نسبت به دیگر گونه ها دارد.

 

در ویروس جهش یافته هندی برای نخستین بار، دو موتاسیون (تغییرات ژنتیکی) همزمان شناسایی شده‌اند، پیش از این هم سابقه ترکیب متاسیون ها وجود داشته، ولی هیچ وقت به طور همزمان یک ویروس در یک ویروس ادغام نشده بود.

 

شرایط اپیدمی کووید ۱۹ در هندوستان اکنون بحرانی و خطرناک توصیف شده و این اصطلاح که هندوستان زیر بار اپیدمی کرونا مدفون شده توصیف بی راهی نیست.

 

این گونه ویروس خطرناک در بیشتر قاره های جهان  به راحتی در حال تبدیل شدن به اکثریت جمعیت مبتلایان به کرونا است و اکنون بیش از ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در هندوستان به گونه جهش یافته ویروس مبتلا شده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی