سخنگوی ستاد کرونا: ممکن است در آبان با موج جدید کرونا مواجه شویمسخنگوی ستاد کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش ظرفیت آمار روزانه تزریق واکسن به ۲ میلیون نفر تا آخر هفته خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: ظرفیت تزریق فعلی واکسن کرونا خوب است، اما قطعا باید آن را به دو برابر برسانیم.

 

او افزود: در حال برنامه ریزی با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران برای افزایش دو برابری ظرفیت پایگاه‌های تزریق واکسن کرونا هستیم. از اواخر این هفته و اوایل هفته آینده به عدد تزریق دو میلیون دز در روز نزدیک خواهیم شد.

 

رئیسی تصریح کرد: فقط بحث تزریق واکسن مطرح نیست، بلکه بین تزریق دز اول و دز دوم باید ۴ هفته فاصله باشد یعنی به این معنا نیست که بتوانیم تمامی افراد را واکسیناسیون کنیم.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه دز اول واکسن کرونا را می‌توانیم سرعت ببخشیم، اما تزریق دز دوم باید در زمان خودش اتفاق بیفتد، تاکید کرد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده وزارت بهداشت هدف ما این است که با بکار گیری توانایی‌های خود بتوانیم حداقل یک دز را برای همه هموطنان ایرانی به اتمام برسانیم و جمعیت هدف خود را به ۷۰ درصد برسانیم که این موضوع بسیار کمک کننده برای مقابله با موجه بعدی کروناست.

 

او گفت: فقط زدن واکسن مورد بحث نیست، بلکه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار واکسیناسیون از اهمیت زیادی برخوردار است و طبق تجربه مطرح شده در کشور‌های دیگر هم همه به این نتیجه رسیده ایم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------