اخبار پزشکی

پیری مغز،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

افزایش سرعت پیری مغز نوجوانان پس از قرنطینه‌های کرونایی

پژوهش جدید دانشمندان نشان می دهد، استرس زندگی در دوران قرنطینه‌های کرونایی، روند پیری را در مغز نوجوانان تسریع کرده است. به…

عوارض لیفت با نخ و کاهش خطرات آنعوارض لیفت با نخ, کاهش خطرات عوارض لیفت با نخ, کاهش عوارض لیفت با نخ

عوارض لیفت با نخ و کاهش خطرات آن

 

محبوبیت جراحی های لیفت با نخ در سال‌های گذشته با آهنگی پیوسته در میان پزشکان و بیماران افزایش یافته است و لیفت با نخ به دلیل کم‌تهاجمی بودن و همراه داشتن خطرهای اندک به یکی از پرطرفدارترین عمل‌های غیرجراحی تبدیل شده است. بااین‌حال در لیفت با نخ نیز مانند هر درمان زیبایی دیگری کم‌خطر بودن به معنای بدون خطر بودن نیست.

 

مزایای لیفت با نخ

همه می‌دانند که لیفت با نخ از زمان مطرح شدنش اهمیت بسیاری در حوزه پزشکی یافته است؛ یکی از دلایل برتری یافتن لیفت با نخ نسبت به روش‌های دیگر اثرهای لیفت فوق‌العاده این روش است و دلیل دیگر قابلیت لیفت با نخ در تقویت و القای سنتز و تولید کلاژن در حالی است که نخ‌های زیر پوست به تدریج و به مرور زمان حل و جذب می‌شوند. دوران نقاهت بسیار کوتاه یا حتی عدم نیاز به استراحت بعد از درمان، آنی و طبیعی‌تر بودن نتایج در مقایسه با تزریق ژل از جمله عامل‌های متعددی هستند که لیفت با نخ را به درمانی جذاب برای علاقه‌مندان عمل‌های غیرجراحی تبدیل می‌کنند.

 

عوارض احتمالی لیفت با نخ

مشخص و اثبات شده است که عمل‌های لیفت با نخ درمان‌هایی کاملاً ایمن‌اند. بااین‌حال لیفت با نخ نیز مانند هر درمان پزشکی دیگری با عوارض و خطرهایی همراه است.

 

درد و ناراحتی

یکی از شایع‌ترین عوارض و ناراحتی‌هایی که از سوی بیماران گزارش شده است، درد و ناراحتی است. اگرچه لیفت با نخ عملی کم‌تهاجمی است، اما کاملاً بدون درد نیست و عمل‌هایی مانند لیفت ابرو با نخ یا شقیقه می‌توانند دردناک باشند.

 

کبودی، ورم و ناراحتی

مزایای لیفت با نخ,عوارض احتمالی لیفت با نخ,شایع ترین عوارض لیفت با نخ

کبودی، ورم و ناراحتی از عوارض لیفت با نخ می باشد.

 

هرچند لیفت با نخ یکی از کم‌تهاجمی‌ترین عمل‌هایی است که امروزه انجام می‌شود، بیماران گاهی پس از عمل با عوارضی مانند کبودی، ورم و ناراحتی روبه‌رو می‌شوند. این موارد شاید شایع‌ترین عوارض گزارش‌شده نباشد، اما همچنان در صدر شکایت‌های بیماران از لیفت با نخ قرار دارد. بااین‌حال پژوهشگران در بسیاری از مطالعات و تحقیقات مروری تصمیم گرفته‌اند که ناراحتی، درد، کبودی، ورم و حساسیت به لمس را به عنوان عوارض لیفت با نخ در نظر نگیرند.

 

نارضایتی از نتیجه

ناراضی بودن از نتیجه نیز مشابه طبقه‌بندی ناراحتی، درد، کبودی، ورم و حساسیت به لمس در بعضی پژوهش‌ها به عنوان عوارض لیفت با نخ در نظر گرفته نمی‌شود و این مورد غالباً به اختلاف بین انتظارات بیمار و نتایج واقعی نسبت داده می‌شود.

 

هماتوم

هماتوم یکی از عوارض نادر لیفت با نخ است و زمانی ایجاد می‌شود که پزشک تصادفاً به دیواره رگ‌های خونی آسیب بزند و در نتیجه خون حین عمل در ناحیه اطراف نشت کند. در موارد بسیار نادری که عصب عمقی صورت حین درمان آسیب می‌بیند، مشکل بی‌حرکتی دائم پیش می‌آید. هماتوم و فلج دائم جزء عوارض نادر و بسیار کم‌تکراراند، اما بروزشان غیرممکن نیست.

 

عفونت

عفونت یکی دیگر از عوارض احتمالی لیفت با نخ است. احتمال بروز عفونت در تمام عمل‌ها وجود دارد، هرچند عفونت جزء عوارض شایع لیفت با نخ نیست.

 

عدم تقارن صورت

عدم تقارن صورت یکی از عوارض احتمالی لیفت با نخ است. عامل‌های متعددی مانند استفاده از بی‌حسی، عدم‌تقارن ذاتی صورت و یا کافی نبودن لیفت یک سمت صورت می‌تواند باعث عدم‌تقارن صورت شود.

 

بیرون‌زدگی، برآمدگی و جابه‌جا شدن نخ

بیرون‌زدگی، برآمدگی و جابه‌جا شدن نخ به ندرت پیش می‌آید و عموماً پیامد ضعیف شدن خارهای نخ یا قرار گرفتن نخ روی ناحیه‌‌هایی پرتحرک در فرایندهایی مانند لیفت ابرو یا لیفت لب صورت میگیرد.

 

فرورفتگی و بی‌نظمی

ایجاد شدن فرورفتگی و بی‌نظمی نیز می‌تواند یکی از عوارض پس از لیفت با نخ باشد. یکی از شایع‌ترین ناحیه‌هایی که ناهنجاری در آنها ایجاد می‌شود، بافت زیرپوستی «گونه فرورفته» و یا در ناحیه‌های زاویه دهان، یعنی در جایی است که به شدت درگیر حرکات و حالت‌های صورت است.

 

روش‌های کاهش عوارض جانبی لیفت با نخ

 در هر عملی احتمال بروز عوارض وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که پزشک درباره آمادگی‌های قبل از عمل و مراقبت‌های بعد از عمل به دانش مناسب مجهز باشد تا بتواند عوارض جانبی لیفت با نخ را کاهش دهد.

 

توصیه‌های مربوط به آمادگی قبل از لیفت با نخ

نتایج لیفت با نخ,هماتوم ناشی از لیفت با نخ,روش‌های کاهش عوارض جانبی لیفت با نخ

توصیه‌های قبل از لیفت با نخ

 

• مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، مانند آسپرین بچه، الیو، مورتین، مولتی‌ویتامین‌ها، ویتامین‌های E و D و روغن ماهی، را از سه روز قبل از عمل متوقف کنید تا خطر کبودی به حداقل برسد؛ در صورت مصرف این داروها راحت‌تر دچار کبودی خواهید شد. نکته مهم این است که اگر داروهای رقیق‌کننده یا آسپرین بچه را پزشک برای‌تان تجویز کرده است، حتماً قبل از قطع مصرف این داروها با پزشک تجویز‌کننده مشورت کنید. متخصص زیبایی بدون اجازه پزشک تجویزکننده این داروها نمی‌تواند لیفت با نخ را انجام بدهد؛

 

• از هفت روز قبل از لیفت با نخ از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

• سیگار را از دو روز قبل از لیفت با نخ تا دو هفته پس از درمان ترک کنید.

 

• در شرایط زیر نمی‌توانید متقاضی عمل لیفت با نخ MINT باشید:

- بارداری یا شیردهی

- حساسیت داشتن به ترکیبات نخ

- ابتلا به بیماری حاد یا نقص‌های خودایمنی

- ابتلا به اختلال خونریزی‌دهنده

- داشتن جای زخم هیپرتروفیک یا کلوئیدی

 

• درمان‌های دندانپزشکی، از جمله جرم‌گیری را از دو هفته قبل از لیفت با نخ انجام ندهید.

 

• متخصصان استفاده از ضدآفتاب را همواره برای محافظت از پوست توصیه می‌کنند، چون لیفت با نخ در صورت آفتاب‌سوختگی پوست انجام نمی‌شود. پس در روزهای قبل از درمان هنگام تماس با نور خورشید مراقب پوست‌تان باشید.

 

• مهم است که به عفونت باکتریایی یا قارچی مبتلا نباشید یا خراش در موضع درمان نداشته باشید، چون ممکن است عفونت پس از تزریق پخش شود.

 

• فهرستی از تمام داروهای مصرفی‌تان را در اختیار پزشک بگذارید و اگر تغییری در پرونده پزشکی‌تان ایجاد شده است، این تغییر را به ایشان اطلاع بدهید.

 

توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از لیفت با نخ

بایدها:

توصیه‌های زیر را رعایت کنید تا عوارض جانبی لیفت با نخ کمتر شود:

 

• لازم است بدانید که وقتی موضع درمان را حرکت می‌دهید، طبیعی است که تا حدی احساس ناراحتی و کشیدگی کنید. این احساسات ناخوشایند ظرف یک تا دو هفته برطرف می‌شود.

 

• زندگی عادی روزمره‌تان، شامل رانندگی، غذا خوردن، پیاده‌روی و ...، را بلافاصله پس از درمان ازسربگیرید؛ البته باید از جویدن طولانی یا شدید خودداری کنید. توصیه‌ مربوط به ورزش کردن را در بخش «نبایدها» بخوانید.

 

• برای کاهش ورم از کمپرس سرد استفاده کنید؛ کمپرس سرد را در 24 ساعت نخست پس از عمل در فواصل سی دقیقه‌ای بر روی موضع درمان بگذارید. البته لازم است بدانید که گذاشتن یخ روی پوست به تازگی تزریق‌شده یا پوست نازک و آسیب‌پذیر ممکن است باعث صدمه دیدن پوست شود. اگر یخ مدت بسیار طولانی روی پوست بماند، ممکن است مشکل سرمازدگی پیش بیاید. نکته مهم این که یخ را روی محل ورود نخ نگذارید.

 

• از آرنیکا برای رفع کبودی استفاده کنید. کبودی بسته به فرایند التیام‌بخشی بدن هر بیمار، ظرف 7 ـ 14 روز از بین می‌رود. آرنیکا را می‌توانید روز درمان از داروخانه تهیه کنید.

 

• برای برطرف کردن ورمی که پس از 24 ساعت هنوز فروکش نکرده است، از بروملین استفاده کنید. بروملین را می‌توانید روز درمان از داروخانه تهیه کنید.

 

• در صورت امکان سه تا پنج روز پس از عمل لیفت با نخ به پشت بخوابید تا نخ حرکت نکند.

• برنامه مراقبت از پوست را پس از 24 ساعت ازسربگیرید.

 

• داروهایی را که پزشک برای‌تان تجویز کرده است، تهیه کنید و دوره درمان آنتی‌بیوتیک یا داروهای ضدویروسی را کامل کنید.

 

• برای مدیریت درد یا ناراحتی فقط می‌توانید تایلنول را طبق دستور مصرف کنید. به دلیل نخ‌هایی که داخل پوست گذاشته شده است، ممکن است تا چند روز پس از لیفت با نخ احساس ناراحتی، سفتی و کشیدگی در موضع درمان داشته باشید؛ این عوارض به مرور کمتر می‌شود.

 

• اگر ورم، حساسیت به لمس، حرارت یا سرخی جدیدی در موضع درمان ایجاد شد، این عوارض تشدید شد یا نقطه(های) ورود نخ ترشح داشت، حتماً با پزشک معالج‌تان تماس بگیرید.

 

• یک هفته پس از لیفت با نخ برای بررسی وضعیت‌تان به پزشک معالج‌تان مراجعه کنید؛ ارتباط داشتن با پزشک بسیار مهم است.

 

نبایدها:

عوارض جانبی لیفت با نخ را با عمل کردن به توصیه‌های زیر به حداقل برسانید:

 

• به مدت 48 ساعت به نقطه‌های ورود نخ دست نزنید. وقتی از کمپرس سرد استفاده می‌کنید، مراقب باشید که کمپرس با نقطه‌های ورود نخ تماس پیدا نکند.

 

• به مدت دو ماه موضع درمان را ماساژ ندهید یا ماساژ عمقی صورت انجام ندهید.

 

• رویه‌های زخم کوچکی را که چند روز پس از درمان روی نقاط ورود نخ تشکیل می‌شود، دستکاری نکنید. اگر خارش داشتید، کمی پراکسید هیدروژن روی گوش‌پاک‌کن بزنید و آن را به آرامی روی ناحیه خارش بگذارید یا آنتی‌هیستامین‌های خوراکی مانند بنادریل مصرف کنید.

 

• تا 4 ساعت پس از لیفت با نخ به پشت یا روی شکم دراز نکشید تا احتمال جابه‌جا شدن نخ کمتر شود.

 

• ورزش به مدت چهار هفته ممنوع است. هیچ حرکت سنگینی را نباید انجام بدهید، اما پیاده‌روی اشکالی ندارد.

 

• به مدت 24 ساعت دوش نگیرید یا موهای‌تان را نشویید. دوش آب داغ تا یک هفته ممنوع است.

 

• در 24 ساعت نخست پس از لیفت با نخ وقتی صورت‌تان را می‌شویید، ناحیه درمان را با آب و پاک‌کننده توصیه‌شده توسط پزشک با ملایمت بشویید. اشکالی ندارد که روی نقطه ورود نخ را شامپو بزنید، بشویید و با حوله خشک کنید.

 

• سونا یا وان آب داغ تا یک هفته ممنوع است.

 

• به مدت یک تا دو هفته با سیگار و مشروبات الکلی خداحافظی کنید. سیگار و الکل فرایند التیام‌بخشی را کند می‌کند.

 

• تا 24 ساعت پس از لیفت با نخ از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست استفاده نکنید.

 

• تا زمانی که برای معاینه پس از درمان به پزشک مراجعه نکرده‌اید، روی نقطه تزریق نخ را آرایش نکنید.

 

• به مدت دو تا سه هفته از دادن حالت‌های اغراق‌آمیز به صورت‌تان خودداری کنید. به مدت یک ماه از جویدن شدید یا طولانی‌مدت، خمیازه با دهان کاملاً باز یا لبخند به پهنای صورت خودداری کنید.

 

• درمان‌های دندانپزشکی، از قبیل جرم‌گیری را تا چهار هفته پس از لیفت با نخ انجام ندهید. اگر لازم بود درمان اورژانسی دندانپزشکی انجام بدهید، ابتدا با پزشکی که لیفت با نخ را انجام داده است، مشورت کنید.

 

حتماً پزشک ماهر و مجربی را برای انجام لیفت با نخ پیدا کنید تا عوارض جانبی لیفت با نخ کمتر شود و به بهترین نتیجه برسید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022