درمان همه انواع سرطان با کشف نوع جدیدی از سلول ایمنیاخبار,اخبار پزشکی,درمان سرطان
تیمی بین المللی از دانشمندان گونه جدیدی از سلول ایمنی را کشف کردند که میتواند با حمله به اغلب سلول های انواع گوناگون سرطان آنها را از بین ببرد.

امروزه پزشکان و محققان سخت در تلاشند تا یک بار و برای همیشه سرطان را درمان کنند. حال بنظر میرسد که تیمی از پژوهشگران دانشگاه کاردیف انگلستان دست به کشف جدیدی زده اند که میتواند مقدمه ساز چنين دستاوردی باشد.

 

نتایج پژوهش های این تیم نشان داده است که میتوان از قسمتی از سیستم ایمنی بدن برای درمان انواع سرطان استفاده کرد. سیستم ایمنی به بدن ما کمک می کند تا با عفونت ها مبارزه کند ولی همچنين میتواند به سلول های سرطانی هم حمله کند. پژوهشگران در این کشف سرنوشت ساز متوجه شدند که یک سلول یا لنفوسیت T در خون اشخاص قرار دارد که می تواند به طیف گسترده ای از سرطان ها حمله کند.

 

این بدان معناست که در آينده با استفاده از این سلول T میتوان به جای آن که با توجه به شرایط مریض درمانهای مختلف عرضه شود، یک درمان همه جانبه برای هر نوعی از سرطان به وجود آید که میتواند به سلول های سرطانی ریه، پوست، خون، روده بزرگ، سینه، استخوان، پروستات، تخمدان، کلیه و دهانه رحم حمله کند.

 

لنفوسیت های T نوعی گلبول های سفید هستند که در عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش دارند. هنگامی که این لنفوسیت ها در تماس با سلول های ناقص یا خارجی در بدن فعال می شوند ، به آنها حمله کرده و به ما در مبارزه با عفونت و بیماری کمک می کنند.

 

نتایج این تحقیق نشان داد که شیوه درمانی ذکر شده همچنين بافت های غیر سرطانی را دست نخورده باقی می گذارد که مسئله بسیار مهمی است. هرچند این تحقيقات هم چنان در مرحله های نخست بوده و هنوز بر روی بیماران ازمایش نشده است، ولی طبق یافته های پژوهشگران، این شیوه چشم‌انداز روشنی دارد.

 

 ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------