آمار جهانی مبتلایان کووید-19 از 300 هزار نفر گذشت/ مورد جدیدی از کرونا در «ووهان» ثبت نشداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 در جهان از 300 هزار نفر گذشت.

به گزارش ایسنا، آخرین آمارها حاکی از آن است تعداد افرادی که در جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند از 300 هزار نفر گذشت و بیش از 12 هزار و 900 نفر نیز تاکنون جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

 

در حال حاضر ایالات متحده آمریکا پس از چین و ایتالیا سومین کشوری است که بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 را گزارش کرده است. طبق آمارهای منتشر شده در این کشور در مجموع 25 هزار و 493 نفر در آمریکا به کروناویروس آلوده شده و بیش از 300 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. همچنین تعداد بهبودیافتگان 171 نفر اعلام شده است.

 

ایالت نیویورک کانون اصلی شیوع کروناویروس در آمریکا به حساب می‌آید که تعداد افراد آلوده به کروناویروس در این ایالت 8000 نفر گزارش شده است. همچنین بیشترین آمار قربانیان بیماری کووید-19 در ایالت واشنگتن ثبت شده است.

 

در ایتالیا که کانون شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آید تعداد موارد شناسایی شده ابتلا به بیماری کووید-19 حدود 53 هزار و 578 نفر اعلام شده است.

 

بنابر اعلام مقامات این کشور تاکنون 4825 نفر در این کشور جان خود را از دست داده و حدود 6000 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

 

همچنین در چین که اولین بار موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در آن گزارش شده شاهد روند کاهشی تعداد مبتلایان به این بیماری است. بیش از 81 هزار نفر در این کشور به کروناویروس آلوده شده و 3260 نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده‌اند. همچنین 71 هزار و 860 بیمار نیز پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک نیوز، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و انگلیس از جمله کشورهای اروپایی هستند که بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان ناشی از بیماری کووید-19 را گزارش کرده‌اند.

 

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲۶۸۶۷ نفر/ ۳۴۸ نفر فوت کردند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور آمریکا به 26867 نفر رسیده است که در این میان 348 نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه 13 مارس (23 اسفند) به‌منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اعلام حالت فوق‌العاده کرد.

 

همچنین اخیراً به‌موجب توافق آمریکا با دولت‌های همسایه (کانادا و مکزیک) ترددهای غیرضروری بین آمریکا و این دو کشور ممنوع شده است.

 

با این حال تمامی ایالت‌های آمریکا درگیر ویروس کرونا شده‌اند و در تمامی این ایالات موارد ابتلا به آن گزارش شده است که در بین آنها ایالت نیویورک با بیش از 12 هزار مورد وضعیت وخیمی را داراست که در جدول زیر قابل ملاحظه است.

 

ثبت اولین مورد ابتلا به کرونا در نوار غزه

وزارت بهداشت فلسطین امروز (یکشنبه) از ابتلای دو تن از شهروندان نوار غزه به ویروس کرونا خبر داد.

 

مبتلایان به کرونا در افغانستان ۳۴ نفر شدند

وزارت بهداشت افغانستان بیانیه ای را در خصوص شیوع بیماری کرونا در این کشور منتشر کرد.

 

بر اساس این گزارش، این وزارتخانه اعلام کرد که ۱۰ مورد جدید از ابتلا به کرونا در افغانستان به ثبت رسیده است.

 

وزارت بهداشت افغانستان تأکید کرد که تاکنون شمار مبتلایان به کرونا به ۳۴ نفر افزایش یافته است.

 

گفتنی است، ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان چین مشاهده شد و پس از آن به بسیاری از نقاط جهان سرایت کرد.

 

تعداد مبتلایان به کرونا در ترکیه به ۹۴۷ نفر رسید/ افزایش فوتی ها

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که تعداد فوتی ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به ۲۱ نفر رسیده است.

 

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور نیز افزایش یافته است.

 

بر اساس این گزارش تاکنون ۹۴۷ نفر به ویروس کرونا در ترکیه مبتلا شده اند.

 

پیش از این مسئولان ترکیه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را ۶۷۰ نفر اعلام کرده بودند.

 

لازم به ذکر است که اکثر کشورهای جهان در حال حاضر با افزایش شمار مبتلایان به این ویروس رو به رو هستند.

 

آخرین آمار جهانی کرونا/ افزایش سرعت رشد مبتلایان در آمریکا و ایتالیا

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۳۰۸ هزار و ۲۵۷ نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹) شده اند که از این تعداد ۱۳ هزار و ۶۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

 

از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تعداد ۹۵ هزار و ۸۲۸ نفر بهبودیافته و توانسته اند با کرونا مبارزه کنند.

 

کشور چین به عنوان مبدا شیوع ویروس با ۸۱ هزار و ۵۴ مبتلا در رده نخست جهان قرار دارد؛ بعد از آن کشور‌های ایتالیا، آمریکا، اسپانیا و آلمان در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفته اند.

 

نکته قابل توجه افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان در این چهار کشور است؛ کشور ایتالیا با افزایش ۶ هزار و ۵۵۷ مبتلا نسبت به روز گذشته، آماری عجیب از خود بجای گذاشت.

 

بعد از ایتالیا، کشور آمریکا افزایش قابل توجهی را شاهد است که رکورد ایتالیا را شکسته است؛ این کشور با افزایش ۶ هزار و ۶۷۴ مبتلا نسبت به روز گذشته، رکورددار است؛ تا این لحظه ۲۶ هزار و ۸۶۷ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

 

دو کشور اسپانیا و آلمان نیز به ترتیب با افزایش ۳ هزار و ۹۲۵ و ۲ هزار و ۵۱۶ نفر بعد از ایتالیا و آمریکا بیشترین آمار افزایش مبتلایان نسبت به روز گذشته را دارند.

 

 کرونا در کشورهای عربی | افزایش مبتلایان در عربستان

عربستان سعودی از ابتلای ۱۱۹ نفر دیگر به ویروس کرونا خبر داد. شمار مبتلایان در عربستان به ۵۱۱ نفر رسیده است.

 

منع آمد و شد در عراق تا ۲۸ مارس (۹ فروردین) تمدید شد.

 

شمار مبتلایان در لبنان با افزایش ۱۸ نفری به ۲۴۸ نفر رسید.

 

تعداد مبتلایان به کرونا در مغرب به ۱۰۸ نفر افزایش یافت.

 

اقامه نماز جمعه و جماعت در مساجد نوار غزه ممنوع اعلام شد.

 

ادلب هم کرونایی شد

در حالی که وزارت بهداشت سوریه تاکید دارد هیچگونه موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش نشده است، یک منبع پزشکی در حومه ادلب از ابتلای سه غیرنظامی سوری به کرونا در مناطق تحت کنترل جبهه النصرة خبر داد.

 

به گزارش سایت النشره، نزار یازجی، وزیر بهداشت سوریه امروز (یکشنبه) با اشاره به اینکه نتایج تمامی تست‌های انجام شده در آزمایشگاه‌های این کشور تا این لحظه منفی بوده‌اند و هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا به ثبت نرسیده، تاکید کرد اقدامات پیشگیرانه ادامه یافته و سطح آمادگی کشور برای مقابله با این ویروس بالا نگه داشته خواهد شد.

 

نخستین مرگ بر اثر کرونا در افغانستان تأ‌یید شد

وزارت بهداشت افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد؛ فردی شصت ساله که سه روز پیش در استان بلخ در شمال افغانستان جان باخت، به بیماری کرونا مبتلا بود؛ زیرا نتیجه تست وی مثبت تشخیص داده شد.

اخبار,اخبار جدید,اخبار

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------