اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ایمپلنت مغزی

ایمپلنت مغزی با توانایی مبارزه با بیماری‌ها ساخته می‌شود

محققان ایمپلنتی مغزی ساخته‌اند که با استفاده از نور با بیماری‌ها مقابله می‌کند و به صورت بی‌سیم شارژ می‌شود. به گزارش آنا از…

کشف یک شاخص مهم ابتلا به بیماری های شناختی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,آسیب های مغزی
محققان دانشگاه ام آی تی انواع عجیبی از آسیب های مغزی را شناسایی کردند که احتمالا شاخص مهمی برای بیماری های شناختی محسوب می شود. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، مغز انسان در مقایسه با سایر اندام ها انرژی زیادی مصرف می کند و حدود 20 درصد از نیاز روزانه اکسیژن بدن متعلق به مغز است.

 

اما این مصرف زیاد انرژی موجب تولید رادیکال های آزاد و تجمع آنها در جمجمه می شود. این فرآورده جانبی فعالیت مغز می تواند منجر به آسیب برخی از نورون ها شود و با عنوان استرس اکسیداتیو شناخته می شود.

 

محققان دریافتند RNA (اسید ریبو نوکلئیک) که مسئولیت انتقال دستورالعمل های ساخت پروتئین را از DNA دریافت و منتقل می کند، در برابر استرس اکسیداتیو آسیب پذیر است و در واکنش به آن رفتار عجیبی دارد.

 

در واقع این فرایند، صدها ژن را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است تنظیم و تفسیر RNA را به طور کلی مختل کند. یکی از آثار استرس اکسیداتیو، تجمع قطعات کوچک RNA در نورون ها است.

 

به اعتقاد محققان تجمع RNA نشانه مهمی از وجود خطر اختلال شناختی محسوب می شود و با استفاده از روش های صحیح به سادگی می توان این موضوع را تشخیص داد.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Cell Reports منتشر شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------