اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا

ویروس کرونا به مرزهای ایران نزدیک شد/ مراقبت‌ها ادامه دارد

در پی مشاهده مواردی از کروناویروس در کشورهای همسایه، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در توییتی نوشت که…


چاقی موجب افزایش ریسک سرطان رحم می شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, چاقی
گزارشات جدید محققان نشان می دهد در طول سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۵، میزان وقوع سرطان رحم ۱۲ درصد افزایش یافته که میانگین افزایش آن سالانه حدود ۰.۷ درصد بوده است. 

به گزارش مهر، غالبا سرطان رحم در صورت تشخیص بموقع قابل درمان است اما تشخیص دیرهنگام آن به معنای گسترش تومور و کشنده بودن آن است.

 

دکتر «بنجامین شوآرتز»، از بیمارستان نورث ول نیویورک، در این باره می گوید: «در مجموع سرطان رحم نتیجه وجود بیش از حد استروژن در خون است که در زمان اضافه وزن زنان روی می دهد.»

 

وی در ادامه می افزاید: «از آنجائیکه که در طول سال های مطالعه اپیدمی چاقی روی داده است از اینرو ادامه افزایش وقوع سرطان های رحم تعجب آور نیست.»

 

تیم تحقیق اذعان می کند که زنان چاق یا دارای اضافه وزن حدود دو تا چهار برابر بیش از زنان دارای وزن سالم در معرض ابتلا به سرطان رحم قرار دارند.

 

شوآرتز عنوان می کند: «داده ها به وضوح نشان می دهد که اگر سرطان رحم زودتر تشخیص داده شود راحت تر هم درمان می شود.»

 

به گفته محققان، از علائم اولیه سرطان رحم خونریزی غیرعادی واژن، از جمله خونریزی بین دوره ها یا بعد از رابطه جنسی یا هر نوع خونریزی غیرمنتظره بعد از یائسگی است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------