اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ایمپلنت مغزی

ایمپلنت مغزی با توانایی مبارزه با بیماری‌ها ساخته می‌شود

محققان ایمپلنتی مغزی ساخته‌اند که با استفاده از نور با بیماری‌ها مقابله می‌کند و به صورت بی‌سیم شارژ می‌شود. به گزارش آنا از…

شناسایی رابطه میان چاقی، اضطراب و سلول های مخرب در مغز اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, چاقی
بررسی های گروهی از محققان انگلیسی نشان می دهد که بین چاقی، اضطراب و تجمع سلول های مخرب در مغز رابطه مستقیم وجود دارد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، بررسی های گروهی از محققان انگلیسی نشان می دهد که  بین چاقی، اضطراب و تجمع سلول های مخرب در مغز رابطه مستقیم وجود دارد.

 

 بررسی هایی که در این زمینه بر روی موش ها انجام شده، نشان می دهد در صورت افزایش وزن و تحمل اضطراب های دائمی توسط افراد حجم سلول های مخرب مغز که به سلول های زامبی شهرت یافته اند،افزایش می یابد و این چرخه نیز تکرار می‌شود. یعنی سلول های زامبی به افزایش اضطراب انسان ها و تشدید چاقی نیز کمک می کنند.

 

از همین رو پزشکان به افراد هشدار می دهند که باید برای کنترل اضافه وزن خود به طور جدی تلاش کنند و از سوی دیگر تلاش کنند در طول روز دچار اضطراب و عصبانیت نشوند تا از شکل گیری سلول های مضر در مغز خود به طور جدی جلوگیری کنند.

 

ایجاد سلول های یادشده در مغز انسان ها موجب تسریع در ایجاد برخی بیماری های مرتبط با پیری می گردد که از جمله آنها می توان به زوال عقل اشاره کرد.

 

بررسی مذکور همچنین حاکیست پیوند چاقی و اضطراب با افسردگی می تواند فرایند تشکیل سلول های زامبی را سریع تر کند و بر روی رفتارهای افراد نیز تاثیر منفی بگذارد. محققان فعلا در حال تلاش برای شناسایی دقیق تر سلول های زامبی هستند که موجب پیری زودرس مغز هم می شوند و اختلالات رفتاری را بیشتر می کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------