اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,شیر

برای مقابله با پیری، شیر کم چرب بخورید

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: نوشیدن شیر کم چرب فرایند پیری و فرسودگی را کند می‌کند. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است:…


۷ میلیون بیمار فشار خون ناشناخته داریم اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,فشار خون
معاون فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، از نظارت پنج لایه‌ بر اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور خبر داد و گفت: در حدود ۶ تا ۷ میلیون بیمار فشار خون ناشناخته داریم. 

به گزارش مهر، علیرضا مغیثی، اظهار داشت: این نظارت از سطح ستاد وزارت بهداشت شروع می‌شود و تا سطح خانه بهداشت در روستاها ادامه خواهد داشت.

 

وی افزود: ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب و غیر قطب، مراکز جامع خدمات سلامت در شهرستان‌ها، پایگاه سلامت در شهر، خانه بهداشت در روستا و ایستگاه‌هایی که در محل تجمع مردم برای سنجش فشار خون ایجاد می‌شوند، در این طرح مورد نظارت و پایش قرار می‌گیرند.

 

مغیثی، هدف از پایش بسیج ملی را نظارت بر حسن اجرای انجام کار در طول دوره بسیج ملی و شناسایی ناکارآمدی‌ها، نابسامانی‌ها، اشکالات برنامه و انطباق وضعیت موجود با وضعیت مطلوب برنامه اعلام کرد و گفت: در طول اجرای بسیج ملی اهداف کوچک‌تری همچون حصول اطمینان از ابلاغ تمامی دستورالعمل‌ها به همه پرسنل و اطمینان از ابلاغ آن به کارگزاران، راهنمایی، هدایت و آموزش کارکنان در صورت لزوم، استفاده بهینه از منابع، نظم کاری بیشتر، ایجاد انگیزه در کارکنان، حفظ وحدت و یکپارچگی در بین کارکنان، وحدت رویه از ستاد تا سطح مرکز خدمات جامع سلامت را نیز دنبال می‌کنیم.

 

وی اضافه کرد: ناظران موظف هستند بازخوردها را همان روز به سطح بالاتر گزارش کرده و ملزم به رفع کاستی‌ها هستند. چنانچه لازم به ورود به یک مساله از سطح بالاتر از ناظر باشد برای رفع مشکل سطح بالاتر ورود می‌کند و تمام فعالیت‌ها در ستاد نیز رصد خواهد شد.

 

معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: برآورد ما این است که ۱۵ میلیون نفر از افراد بالای ۳۰ سال، فشار خون دارند که ۵۰ درصد شناسایی شده‌اند و از این تعداد ۵۰ درصد درمان می‌گیرند و فقط ۲۰ درصد کنترل مؤثر دارند.

 

وی افزود: بنابراین حدود ۶ تا ۷ میلیون بیمار فشار خون ناشناخته داریم که این بسیج ملی کمک می‌کند که حداقل ۲ میلیون نفر از افراد بالای ۳۰ سال از وجود یا فقدان فشار خون خود مطلع شوند و اگر مبتلا هستند فشار خون خود را کنترل کنند.

 

مغیثی در پایان بیان کرد: انتظار داریم حداقل یک میلیون نفر در این کمپین، درمان مؤثر دریافت کنند و بعد از اتمام طرح نیز در اختیار سیستم نظام سلامت در شهرها، روستاها و حاشیه شهرها باشند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------