اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,سزارین

سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: درصورت بروز عارضه بر اثر سزاین انتخابی و مناسبتی با متخلفان برخورد قضایی می شود.…


دندان های پایه هفتمی‌ها رایگان درمان می‌شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,دندان
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانش‌آموزان پایه هفتم تحصیلی در سه ماه اول سال تحصیلی می‌توانند به مراکز بهداشتی مراجعه و دندان‌های پوسیده خود را رایگان درمان کنند. 

علیرضا رئیسی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دانش آموز پایه ششم داریم که بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، در قالب طرح «مدارس عاری از پوسیدگی دندان»، خدمات دندانپزشکی رایگان به آنها ارائه می شود.

 

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه، متعهد هستیم تا دندان‌های پوسیده دانش آموزان پایه ششمی را که برای پایه هفتم ثبت‌نام کرده‌اند،  در یک مهلت سه‌ ماهه درمان کنیم. این دانش‌آموزان از زمان شروع سال تحصیلی تا سه ماه فرصت دارند با در دست داشتن فرم مربوطه که آموزش‌ و پرورش در اختیار آنها قرار می‌دهد، به مراکز بهداشت مراجعه و دندان‌های پوسیده خود را درمان کنند.

 

وی با اشاره به آغاز طرح «مدارس عاری از پوسیدگی دندان» از استان اردبیل در سال ۹۷،   گفت: اکنون این طرح در سراسر کشور در حال انجام است و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز تاکنون عاری از پوسیدگی دندان شده اند.

 

رئیسی مردادماه امسال گفته بود که دانش آموزان پایه ششم، پیش از ثبت نام باید با مراجعه به واحدهای بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در سراسر کشور ابتدا پوسیدگی دندان‌های خود را مداوا کنند و سپس مجوز ثبت نام بگیرند.  مرحله اول طرح «مدارس عاری از پوسیدگی دندان» تا انتهای سال ۹۸ پایان می یابد و پیش بینی می کنیم وضعیت کشور در شاخص پوسیدگی دندان، پس از پنج سال به نقطه مطلوبی برسد.

 

وی اضافه کرده بود که سه هزار و ۲۰۰ واحد دندانپزشکی به صورت رایگان، این تعداد دانش آموز را معاینه و دندان‌های پوسیده آنها را مداوا کردند. با اجرای این طرح پیش بینی می کنیم دانش آموزان مقاطع تحصیلی هفتم، هشتم و نهم دبیرستان‌های کشور، بعد از سه سال همه عاری از پوسیدگی دندان شوند.

 

به گفته وی، گروه سنی ششم ابتدایی، از گروه های هدف و مهمترین رده سنی برای آموزش پذیری بهداشت دهان و دندان است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------