نخستین لالایی از اصوات موتور بنزینی ساخته شد اخبار علمی ,خبرهای علمی,لالایی از اصوات موتور
به تازگی محققان نوعی لالایی برای خودروهای برقی ساخته‌اند که اصوات موتور بنزینی را تقلید و به خواب کودکان حاضر در خودرو کمک می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از یاهو، به تازگی محققان نوعی لالایی برای خودروهای برقی ساخته‌اند که اصوات موتور بنزینی را تقلید و به خواب کودکان حاضر در خودرو کمک می‌کند.

 

نخستین لالایی ساخته شده از اصوات موتور بنزینی توسط شرکت نیسان انجام شده؛ پژوهش کارشناسان این شرکت نشان داده بیش از ۶۰ درصد والدین برای خواب رفتن نوزادان، آنها را سوار بر خودرو می‌کنند تا در هنگام حرکت به خواب روند.

 

 تام میدلتون طراح صوتی و مربی خواب، لالایی طراحی کرده که صدای موتورهای بنزینی خودرو را تقلید می‌کند؛ او آلبومی شامل ۵ آهنگ ۳ دقیقه ای ساخته که ترکیب اصوات سفید، صورتی و قهوه ای هستند. این اصوات ترکیبی خواب آور ایجاد می کنند.

 

آهنگ‌‌های ساخته شده از اصوات موتور بنزینی در یک اتاق آکوستیک مخصوص در انگلیس و با کمک خودروهای نیسان قشقایی و نیسان لیف ساخته شده‌اند.

 

علاوه بر رانندگی رویایی در خودروهای این شرکت،  نیسان هر سال از انتشار حداقل ۷۰ هزار گرم CO۲ جلوگیری می‌کند.

 

این شرکت به لطف فناوری‌های الکترونیکی و پدال الکترونیکی سفری روان‌تر و ایمن‌تری را ارائه می‌دهد؛ «Nissan LEAF Dream Drive» نخستین لالایی حاصل شده از اصوات موتور بنزینی است که توسط مهندسان نیسان با همکاری Sound Designer و Sleep Coach ، Tom Middleton محقق شده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,لالایی از اصوات موتور
 
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------