اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,تاثیر استرس بر سفیدی مو

آیا استرس موجب سفید شدن مو می‌شود؟

محققان دانشگاه کلمبیا شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد استرس یکی از عوامل سفیدی موی انسان است و با از بین رفتن استرس می‌توان…


تولید سپر محافظ کرونا از دورریز کفش و پوشاک اخبار علمی ,خبرهای علمی,سپر محافظ کرونا
شرکت نایک به جمع تولیدکنندگان ابزار پزشکی پیوسته و از دورریز کفش و پوشاکی که تولید می‌کند، سپرها یا شیلدهای حفاظتی تولید می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از آسین ایج، پس از آنکه چند شرکت خودروسازی در جهان به تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی و برخی تجهیزات پزشکی دیگر پرداختند، نایک که در زمینه تولید کفش و پوشاک ورزشی فعال است، تولید شیلدهای محافظ صورت را آغاز کرده است.

 

این شرکت با همکاری دانشگاه OHSU در اورگان تولید شیلدهای محافظ کل صورت در برابر ویروس کرونا و نیز ماسک‌های صورت دارای سیستم تصفیه هوا را آغاز کرده است. ماده اولیه اصلی مورد استفاده به منظور تولید این تجهیزات دورریز کفش‌ها و پوشاک نایک هستند.

 

تولید این تجهیزات در کارخانه‌های نایک در اورگان و میزوری انجام می‌شود. به دنبال شیوع گسترده کرونا در آمریکا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور با کمبود فزاینده تجهیزات حفاظتی مورد نیاز کادر درمان مواجه شده‌اند.

 

همین مساله باعث شده تا شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی در آمریکا مجبور به همکاری با دولت به منظور رفع نیازها در این زمینه شوند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------