اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,تاثیر استرس بر سفیدی مو

آیا استرس موجب سفید شدن مو می‌شود؟

محققان دانشگاه کلمبیا شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد استرس یکی از عوامل سفیدی موی انسان است و با از بین رفتن استرس می‌توان…


احتمال ابتلا بیماران کووید ۱۹ به «سندروم گیلن باره» اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, بیماران کووید ۱۹
مطالعات نشان می‌دهد در برخی نمونه‌های نادر، بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شدید به اختلال جدی سیستم عصبی موسوم به «سندروم گیلن باره» مبتلا می‌شود. 

به گزارش مهر، سندروم گیلن باره عارضه‌ای است که در آن، سیستم ایمنی فرد اعصاب پیرامونی را به عنوان یک خارجی هدف قرار داده و به آن حمله می‌کند که منجر به بروز مشخصات قلبی بیماری می‌شود. علائم این بیماری، شامل ضعف، عدم واکنش، سوزن سوزن شدن اندام، و در برخی موارد ضعف صورت و تعادل ضعیف است.

 

تیمی از محققان ایتالیایی بین ۲۸ فوریه و ۲۱ مارس، حدود ۱۲۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ که تحت درمان در بیمارستان‌های شمال ایتالیا بودند را مورد بررسی قرار دادند. در پنج تن از این بیماران علائم بسیار شبیه به گیلن باره مشاهده شد.

 

به گفته محققان، علائم گیلن باره در مدت ۵ تا ۱۰ روز از بروز اولین علائم شایع کووید ۱۹ مشاهده شد. علائم اولیه گیلن باره شامل ضعف در پاها، سوزن سوزن شدن و ضعف صورت بود. در طول مدت ۲ روز بعد، علائم نورولوژیکی تشدید شده و دست‌ها و پاها فلج شدند.

 

هر پنج بیمار تحت درمان با گلوبولین قرار گرفتند تا واکنش ایمنی شأن به کرونا ویروس تقویت شود. یکی از بیماران با پلاسما خونی فرد بهبودیافته از کووید ۱۹ که مملو از آنتی بادی بود، تحت درمان قرار گرفت.

 

به گفته محققان، بسیاری از بیماری‌های عفونی می‌توانند موجب بروز گیلن باره شوند از این‌رو مشاهده اینگونه موارد در مورد کرونا ویروس جدید غیرعادی نیست.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------