تزریق پلاسما به بیماران کووید ۱۹ در انگلیس آزمایش شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,تزریق پلاسما
برای نخستین بار در انگلیس به طور آزمایشی پلاسمای دریافت شده از بهبودیافتگان کووید۱۹ به عنوان درمان به بیمارانی تزریق شد که هم اکنون با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. 

به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، برای نخستین بار در انگلیس به طور آزمایشی به بیماران کووید۱۹ پلاسمایی تزریق شد که از بیماران شفایافته دریافت شده بود.

 

طی این فرایند ۱۴ واحد پلاسمای افراد بهبود یافته از ویروس کرونا به بیماراستان های لندن و بیرمنگام منتقل شد تا به سرعت درمان و شانس زنده ماندن مبتلایان به این  بیماری را افزایش دهند. البته تمام ۱۴ واحد پلاسمای مذکور به بیماران کووید۱۹ تزریق نشده است.

 

تاثیرگذاری تزریق پلاسمای افراد بهبودیافته از کووید۱۹ به بدن بیمارانی که بدنشان واکنش ایمنی نشان نداده، همچنان تحت ارزیابی است. اما سازمان سلامت همگانی انگلیس از زمان تایید آزمایش بالینی این روش، فرایند جمع آوری پلاسمای خون افراد بهبودیافته را سرعت بخشیده است.

 

سازمان سلامت همگانی انگلیس تصمیم دارد در صورت موفقیت آمیز بودن درمان مذکور، آن را به طور گسترده به کار گیرد و به همین منظور بخش خون و پیوند این سازمان(NHSBT) بیش از ۴۰۰ نمونه جمع آوری کرده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------