X

اخبار پزشکی


کووید۱۹,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

۲۸۶ فوتی جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان از ۷۷هزار نفر گذشت

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار…

سخنگوی ستاد کرونا: شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۸ اصناف تعطیل ومحدودیت تردد از ساعت ۱۹ اجرا خواهد شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, سخنگوی ستاد کرونا
«رئیسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت:با توجه به شیوع کرونا برگزاری مراسم شب یلدا می‌تواند خطر جدی برای بزرگتر‌ها و افراد مسن باشد.مبالغ جرائم تغییری نمی‌کند اما ساعت محدودیت‌ها در شب یلدا از ۲۱ به ۱۸ تغییر خواهد کرد. 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی کرونا، خاطرنشان کرد :یکی از آئین های دیرین ما مراسم شب یلداست که در این شب خانواده ها دور هم جمع می شوند اما سال جاری این آئین با توجه به شیوع کرونا میتواند خطر جدی برای بزرگترها و افراد مسن فامیل باشد.

 

او با بیان اینکه هر نوع دورهمی خانوادگی حتما در انتشار بیماری کرونا مؤثر خواهد بود، ادامه داد:نباید بابت چند ساعت کنار هم بودن، سلامت عمومی اعضای خانواده را تهدید کرده و زمینه ساز اوج گیری آمار مبتلایان و متوفیان کرونا شویم. افراد بدون علامت در این دورهمی ها می توانند تهدید بزرگی برای همه اعضا خانواده باشند.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد :ویروس کرونا شوخی بردار نیست و هر نوع غفلت از آن می تواند موجب افزایش شیوع بیماری شود.

 

وی گفت:خوش بختانه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی شاهد سیر نزولی ویروس کرونا در کشور هستیم؛ در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها ، مجدد شاهد خیز بیماری خواهیم بود.

 

رئیسی تاکید کرد:بیش از ۵۰ درصد بستری ها به دلیل دورهمی های خانوادگی است که به نظر بنده عدد بسیار بالایی است. ما می دانیم که این محدودیت ها بسیاری از کسب و کارها را تحت فشار قرار داده است اما برای بازگرداندن آرامش به کادر درمان ضروری بود.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت:بعضی ها فکر می کنند اگر با اقوام آمدوشد کنند به ویروس کرونا مبتلا نمی شوند اما این طرز فکر بسیار نادرست است، زیرا هنگامی که در جمع هستیم از ماسک استفاده نکرده و فاصله فیزیکی را هم رعایت نمی کنیم. نباید فراموش کنیم که اشخاص در محیط های بسته و با تهویه نامطلوب، کنار یکدیگر قرار می گیرند؛ این مسئله شیوع بیماری را افزایش می دهد.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد :مبالغ جرایم تغییری نمی کند اما ساعت محدودیت ها از ۲۱ به ۱۸ تغییر خواهد کرد.

 

رئیسی یادآوری کرد:یکی از مشکلات کلانشهرها به خصوص تهران بحث حمل و نقل است زیرا در تعداد اتوبوس، تاکسی با کمبود زیادی مواجه هستیم که رئیس جمهور وعده افزایش آن را داده اند اما باید زیر ساخت های حمل و نقل به خوبی رفع شوند.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تقارن روز پرستار و شب یلدا در ۳۰ ماه آذر، سال جاری اعلام کرد :شایسته ترین هدیه مردم به پرسنل خدوم کادر درمان و پرستاران، پرهیز از دورهمی های خانوادگی در این شب برای پیشگیری از ابتلاء به کروناست.

 

تکمیلی:/

سخنگوی ستاد کرونا: شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۸ اصناف تعطیل می‌شوند و محدودیت تردد از ساعت ۱۹ خواهد بود. فردا این پیشنهاد مصوب خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------