X

اخبار پزشکی


درمان اختلال بویایی با کمک انسولین،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

درمان اختلال بویایی با کمک انسولین!

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که انسولین، نقش مهمی در ترمیم نورون‌های بویایی بر عهده دارد. به گزارش ایسنا…

بیماران کرونا که به سفر رفتند، به ازای هر روز سفر ۲۰۰ هزار تومان جریمه می شوند/افزایش بستری‌های کرونایی تهرانکرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت. 

به گزارش مهر، علیرضا رئیسی در پایان جلسه روز شنبه چهاردهم فروردین ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و همچنین مصوبات ستاد پرداخت.

 

وی گفت: با توجه به دور همی های انجام شده، سفر و خرید در ایام عید متأسفانه شاهد خیز جدید بیماری در خیلی از استان‌های کشور و روند صعودی شیوع ویروس کرونا بوده‌ایم.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه بیماران جدید کرونایی در کشور به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند، گفت: در اکثر استان‌های کشور خیز جدیدی از بیماری مشاهده می‌شود و در ایام عید نوروز تردد جاده‌ای صد درصد افزایش پیدا کرده است. این افزایش نسبت به سال گذشته که ترددها بسیار کم و نزدیک به صفر بود، باعث می‌شود طی هفته‌های آینده شاهد خیز بسیار بلندی از ویروس کرونا در کشور باشیم.

 

وی افزود: در برخی از استان‌ها وارد پیک جدید بیماری شدیم و اگر رعایت پروتکل‌ها صورت نگیرد شاهد خیز بلندتری خواهیم بود. مانند استان خوزستان که چندین ماه گرفتار این بیماری بود و در حال حاضر با رعایت پروتکل‌ها روند نزولی را طی می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه استان البرز و ایلام وارد پیک خیز بلند کرونا شده‌اند، اظهار داشت: در برخی از استان‌ها در آستانه ورود به پیک هستیم و در استان‌هایی مانند مازندران، گیلان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و لرستان در آستانه ورود به موج جدید این بیماری قرار داریم.

 

رئیسی گفت: در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان، فارس، خراسان جنوبی و سمنان نیز روند صعودی بیماری شروع شده است.

 

به گفته وی پیش بینی ما این است که طی ۱۰ روز آینده با توجه به افزایش سفرها قطعاً موج بلندی از بیماری را در کشور شاهد خواهیم بود و میزان بستری در بیمارستان‌ها از مرز هزار و ۳۰۰ نفر فراتر رفته است.

 

وی افزود: در سه هفته آینده مرگ‌های کرونایی سه رقمی خواهد بود و تا ۱۰ روز دیگر زیر ۱۰۰ نفر فوتی نخواهیم داشت.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اقداماتی که می‌توان طی این روزها انجام داد، تصریح کرد: افرادی که از سفر برگشته‌اند دورهمی برگزار نکنند. ضمن تشکر از کسانی که سفر نرفته‌اند توصیه می‌شود افرادی که سفر رفته‌اند را دعوت نکنند و تا ۵ روز دیگر رفت و آمدی با آنها نداشته باشند.

 

وی افزود: همچنین توصیه می‌شود قرنطینه به طور کامل رعایت شود از امروز تا جمعه آینده یک دوره زمانی مهم است که باید دقت شود چرا که افرادی که سالم بوده و به سفر رفته و برگشته‌اند، ممکن است آلوده شده باشند و باعث آلوده شدن سایرین نیز شوند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: به کارمندان ادارات توصیه می‌شود بعد از تعطیلات دید و بازدید در ادارات نداشته باشند چرا که بسیار خطرناک است و باعث تشدید بیماری می‌شود.

 

رئیسی ضمن تشکر از مردم برای رعایت پروتکل‌ها در روز سیزده بدر گفت: در شهرهای قرمز ۸۴ درصد، نارنجی ۸۳ درصد و در شهرهای آبی و زرد نیز ۷۸ درصد پروتکل‌ها رعایت شد و مردم در خانه ماندند.

 

وی در خصوص رنگ بندی کرونایی شهرها نیز تصریح کرد: در حال حاضر ۴۷ شهر قرمز، ۱۲۶ شهر نارنجی، ۲۴۷ شهر زرد و ۱۴ شهر نیز در وضعیت آبی قرار دارد.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: رعایت پروتکل‌ها در این هفته بسیار مهم است چرا که عدم رعایت‌ها می‌تواند خیز بالایی از بیماری را در سطح کشور شروع کند.

 

وی در خصوص برگزاری مراسم مذهبی در ماه رمضان اظهار داشت: امروز یکی از تصمیمات ستاد این بود که برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌ها در شهرهای آبی و زرد ترجیحاً در فضای باز برگزار شود و در خصوص برگزاری مراسم شب‌های احیا نیز مجدداً در کمیته تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ هزار نفر افراد کرونا مثبت، نقض. قرنطینه کردند گفت: این افراد به ازای هر روز ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

 

پروتکل‌های بهداشتی ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
استاندار تهران با اشاره به کاهش فاصله گذاری اجتماعی، حجم زیاد ترددها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام نوروز گفت: مراجعات و بستریهای کرونایی تهران طی نوروز افزایش داشته است. 

به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان تهران اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز شاهد کاهش فاصله گذاری اجتماعی، حجم زیاد ترددها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دنبال آن افزایش مراجعات سرپایی و میزان بستری‌ها در استان تهران بودیم.

 

محسنی بندپی افزود: در استان تهران علیرغم همه تلاش‌ها ی کادر درمان با پیچیدگی‌های این استان شاهد شرایط متزلزل و شکننده‌ای در مدیریت کرونا هستیم.

 

استاندار تهران بیان داشت: اگر در استان تهران مثلاً ۲ شهرستان قرمز داریم به دلیل پیوستگی و نزدیکی شهرستان‌های استان از همین حالا باید مصوبات ستاد ملی چه در خصوص حضور کارمندان و چه در کاهش تجمعات تشدید شود.

 

وی عنوان داشت: بر اساس گزارش‌ها وضعیت موجود در استان تهران به گونه‌ای است که باید بیش از گذشته مداخلات در مدیریت بیماری کرونا تشدید صورت گیرد.

 

محسنی بندپی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از گذشته نیازمند رعایت پروتکل‌ها هستیم و از همه مردم می‌خواهیم در این زمینه توجه و اهتمام ویژه را داشته باشند تا بتوانیم ضمن اینکه بار سنگین‌تری را به کادر درمان تحمیل نمی‌کنیم از افزایش بیماران و بستری‌ها و به موازات آن فوتی بکاهیم و این موضوع مستلزم همکاری ویژه مردم در رعایت شیوه نامه‌ها و ترددهای درون شهری است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------