CDC: دز سوم واکسن می‌تواند عوارض جانبی جدی‌تری را به دنبال داشته باشدCDC,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
معاون مدیر بیماری‌های عفونی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا می‌گوید: تزریق دز اضافه‌تر واکسن کووید 19 می‌تواند عوارض جدی‌تر واکسن را به دنبال داشته باشد. CDC: دز سوم واکسن می‌تواند عوارض جانبی جدی‌تری را به دنبال داشته باشد 

به گزارش فارس به نقل از رویترز،  جی باتلر، معاون مدیر بیماری‌های عفونی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا می‌گوید: تزریق دز اضافه‌تر واکسن کووید ۱۹ می‌تواند عوارض جدی‌تر واکسن را به دنبال داشته باشد. 

 

این مقام بهداشتی آمریکایی روز سه شنبه گفت، ایالات متحده در حال بررسی نیاز به سومین دز تقویت کننده کووید 19 در میان افرادی است که قبلاً واکسینه شده‌اند اما باید اطلاعات بیشتری را بررسی کند تا دریابد دزهای اضافی می‌تواند خطر عوارض جانبی جدی را در مردم افزایش دهد یا خیر.

 

پیش از این سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده  آمریکا در راستای تقاضای میکائیل دولستن، مدیر ارشد علمی فایزر برای تأیید مجوز تزریق دز سوم واکسن گفته بود: افرادی که دوره کامل واکسیناسیون را گذرانده‌اند، نیاز به دز تقویت‌کننده ندارند. 

 

مدیر بیماری‌های عفونی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا  ادامه داد: دز دوم برای واکسن‌های دو دزی کووید ۱۹ با میزان بالاتری از عوارض جانبی همراه است که داده‌های فعلی نشان می‌دهد دز سوم به طور بالقوه با خطرات بیشتری همراه است.

 

جی باتلر  خاطرنشان کرد: «ما به شدت علاقه مند هستیم بدانیم که آیا دز سوم ممکن است با خطر بیشتری از عوارض جانبی به ویژه در افرادی که مبتلای شدید به بیماری هستند همراه است یا خیر».

 

این مقام بهداشتی آمریکایی در پایان گفت: دولت ایالات متحده تصمیمی در مورد استفاده از دزهای تقویت کننده اتخاذ نکرده است اما نیاز بالقوه بیشتری برای افراد مسن و سایر گروه‌های در معرض خطر ابتلا به عفونت شدید می‌بیند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------