ماده سرطان‌زا در اسپری‌های ضدآفتاب جانسون اند جانسون/ سازمان غذا و داروی آمریکا بررسی می‌کند ماده سرطان‌زا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
سازمان غذا و داروی ایالات متحده در حال بررسی یکی از محصولات شرکت جانسون اند جانسون به دلیل شناسایی یک ماده سرطانزا در آن است. 

به گزارش فارس به نقل از رویترز، شرکت جانسون و جانسون اعلام کرد که تعدادی از محصولات اسپری ضدآفتاب خود را به دلیل شناسایی یک ماده شیمیایی سرطان‌زا در آنها از بازار جمع‌آوری می‌کند.

 

پس از آنکه  این شرکت گفت آزمایش‌های داخلی انجام داده و در برخی از موارد، میزان کمی بنزن در برخی از محصولات پیدا کرده است، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در حال بررسی محصول این شرکت و چگونگی رفع و رجوع این مشکل است.

 

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، گاز بنزن به استخوان‌ها آسیب رسانده (‌مسمومیت استخوان‌ها) و  باعث ابتلا به انومیا (نوعی از سرطان خون مربوط به گلبول‌های قرمز خون) و کاهش سطح گلبول‌های سفید بدن می‌شود. 

 

جرم کان، سخنگوی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: ما به نظارت بر تولید و بازاریابی ضد آفتاب برای اطمینان از در دسترس بودن ضدآفتاب‌های ایمن برای مصرف کنندگان ایالات متحده ادامه خواهیم داد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------