کرونا جان ۶۱۰ نفر دیگر را گرفت | خیلی از بیماران مبتلا به کرونا در ایران بدون اخذ تست فوت می‌کنند کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
وزارت بهداشت با اشاره به فوت ۶۱۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته، مجموع جانباختگان این بیماری را ۱۰۲ هزار و ۶۴۸ نفر اعلام کرد. 

به گزارش مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز یکم شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۱۰۸ نفر از آنها بستری شدند.

 

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۷۱ نفر رسید.

 

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۱۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۲ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

 

تا کنون سه میلیون و ۹۶۱ هزار و ۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

 

۷ هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تا کنون ۲۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

 

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران: خیلی از بیماران مبتلا به کرونا بدون اخذ تست فوت می‌کنند

رئيس سازمان نظام پزشکی ایران در توضیح علت تفاوت آمارهای کرونا در ایران گفته است خیلی از بیماران مبتلا به کرونا «بدون اخذ تست فوت می‌کنند» و در آمارها آورده نمی‌شوند.

 

محمدرضا ظفرقندی بدون ذکر آمار دقیق قربانیان کرونا در ایران گفته است که «گواهی فوت این افراد بر اساس بیماری کرونا صادر می‌شود ولی چون تست اخذ نشده در آمار نمی‌آید». سازمان نظام پزشکی ایران پیش از این آمار واقعی مرگ‌ومیر کرونا در ایران را ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی وزارت بهداشت برآورد کرده بود.

 

به گزارش ایسنا، ظفرقندی همچنین با اشاره به «شرایط کاری، اجتماعی و اقتصادی» ایران گفته است درخواست برای مهاجرت افزایش یافته و «حدود سه هزار درخواست در سال داریم که نشان‌دهنده میزان تمایل به مهاجرت است».

 

رئيس سازمان نظام پزشکی ایران بار دیگر از وضعیت واکسیناسیون در ایران انتقاد کرده و گفته است «در زمینه واکسیناسیون زودهنگام و گسترده تاخیر» رخ داد و بخشی از کادر درمان نیز هنوز واکسن نشده‌اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------