تجمع پرستاران و کادر درمان در شهرهای ایران در اعتراض به قراردادهای ۸۹ روزهتجمع پرستاران و کادر درمان,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
کارکنان بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی چند استان کشور خواستار وضعیت شغلی و معیشتی خود شدند. 

به گزارش ایلنا، به دنبال اعتراض‌های ماه‌های گذشته، کارکنان بهداشت و درمان شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی، امروز (شنبه/۹ بهمن) باتوجه به بروز موج جدید کرونا در کشور، خواستار تحکیم وضعیت شغلی و معیشتی خود شدند. 

 

به گفته‌ این گروه؛ به دلیل رواج قراردادهای موقت و برون‌سپاری خدمات دانشگاه‌های علوم پزشکی، پس از فروکش کردن هر موج کرونا، زمینه اخراج آن‌ها فراهم می‌شود. 

 

کارکنان بهداشت و درمان شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های اصفهان، فارس و ایلام به شرایط شغلی خود اعتراض کردند. 

 

آبان ماه امسال هم کارکنان علوم پزشکی شیراز خواستار برقراری فوق‌العاده خاص شده بودند. 

 

کارکنان بهداشت و درمان خواهان مشخص شدن وضعیت قراردادهای خود و استخدام کارکنانی شده‌اند که به صورت قراردادهای ۸۹ روزه به کار گرفته می‌شوند. 

 

پرداخت فوق‌العاده خاص با ضریب ۳ دیگر خواسته‌ی کارکنان بهداشت و درمان است؛ چراکه ضرایب کنونی پاسخگوی نیازهای معیشتی کارکنان نیست. 

 

طبق قانون مدیریت خدمات کشوری، فوق‌‌العاده خاص و فوق‌العاده ویژه برای کارکنان پیمانی و رسمی برقرار می‌شود اما سایر کارکنان هم مایل به تبدیل وضعیت استخدامی خود  و بهره‌مندی از این امتیازها هستند. به همین دلیل معترضان خواستار تبدیل وضعیت استخدامی خود هم هستند. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------