آخرین اخبار سیاسی

لینکدین،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

لینکدین هم فیلتر شد/ گوگل چت رفع تحریم و سپس فیلتر شد!

بعد از فیلتر شدن اینستاگرام، واتساپ، گوگل پلی و اپ استور حالا نوبت به فیلتر شدن لینکدین رسیده است. پس از فیلتر شدن پلتفرم‌هایی مانند…

رحیمی جهان آبادی: یک نمونه نشان بدهید که گشت ارشاد کسی را اصلاح کرده و به جامعه برگردانده باشد!رحیمی جهان آبادی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کیهان ضد امنیتی‌ترین و بدترین رفتارها را در برابر منافع ملی دارد. اگر این تحلیل‌ در هر کشوری بود قطعا مسئولان آن را به جرم اقدام علیه امنیت و منافع ملی بازداشت می‌کردند.

به گزارش جماران، در چند ماه اخیر اتفاقات تلخ متعددی مربوط به گشت ارشاد در تهران و شهرستان‌ها رخ داد، اما با وجود انتقادات به این موضوع مسئولان تدبیری نکردند تا اینکه با مرگ مهسا امینی که در سایه‌ای از ابهام است عده‌ی بسیاری در تلاش هستند گشت ارشاد را با عملکرد ضعیف خود جمع‌آوری کنند.

 

جلیل رحیمی جهان‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در این رابطه گفت: ما ایرانی‌ها به خصوص نماینده‌ها به صورت عام یک خصلتی داریم و آن اینکه هر موضوعی که به بدترین شیوه و وضع ممکن نرسد به فکر حل آن نمی‌رسیم. بسیاری از علما در خصوص گشت ارشاد تذکر می‌دهند و می‌گویند ریشه این رفتار در چارچوب و اعتقادات دینی نیست و جایگاه خاصی ندارد و نباید انجام شود؛ نه اینکه اجازه دهند نیروی انتظامی زن و بچه مردم را دستگیر و بازداشت کنید یا به قول خودشان تذکر بدهند. نظام جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر رأی و حمایت مردم است؛ از همان ابتدا با ورود امام به ایران، انقلاب پیروز شد و تا امروز در جنگ و تحریم، حوادث تروریستی و منافقین ادامه داشته و با این وجود این نظام به قدرت حمایت مردم ایستاده و هر اقدامی که مردم را از نظام دور کند اشتباه مرگبار و بزرگی است.

 

بخش هایی از گفت و گوی رحیمی جهان آبادی را در ادامه می خوانید:

*من سوال دارم؛ تا چه میزان گشت ارشاد رفتار و کردارش مردم را به این نظام دلگرم کرده است؟! سوال دیگرم این است؛ اگر مردم پشت سر این نظام نباشند با گشت ارشاد می‌توان این نظام را حفظ کرد؟! ما این نظام را دوست داریم و به همین خاطر در چارچوب مجلس شورای اسلامی، کارگزار و خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی هستیم؛ ما به امام و رهبری انقلاب و آرمان‌های انقلاب وفاداریم و دوست نداریم فرصتی ایجاد شود تا منافقینی با پرونده سیاه ۱۷ هزار شهروند ما را ترور کنند، یا سلطنت طلب‌های با سابقه دربه‌دری و دریوزگی در جهان حتی در جنگ عراق علیه ایران یا تحریم‌ها تلاش می‌کردند که ملت ما را تحریم کنند تا به اهداف خودشان برسند. ما دوست نداریم ملت در نوع بیان و رفتار شبیه آنان باشند این برای ما عذاب آور است.

 

*اما ما به عنوان نماینده مجلس اقدامات گشت ارشاد را مخالف امنیت و مصلحت می‌دانیم، زیرا مشروعیت نظام را زیر سوال می‌برد و این فاصله‌ی مردم و نظام را بیشتر می کند و حاصل اخلاقی ندارد. شما یک نمونه نشان بدهید گشت ارشاد کسی را جلب کرده و از ساعت‌ها تا یک شبانه روز فرد را برده و اصلاح کرده و به جامعه برگردانده باشد!

 

*کیهان و غیر کیهان هر حادثه‌ای را جناحی می‌کنند. آن چیزی که در کشور در حال رخ دادن است، یک جنبش فراگیر عام مدنی و یک بیداری و اتحاد گسترده اجتماعی است و ربطی به هیچ جناحی ندارد و اصلاح طلب و اصولگرا حق هیچ سوء استفاده‌ای از این حوادث را ندارد و در این موضوع اصلاح طلبان قطع به یقین این کار را نکردند و تنها دیدگاه‌های خود را بیان می‌کنند. کما اینکه بسیاری از افرادی که در کنار مردم ایستاده اند از اصولگرایان هستند و اینطور نیست که اصولگرایان پشت اقدامات نیروی انتظامی و فراجا باشند.

 

*نباید مسائل ملی را جناحی کنند؛ کیهان ضد امنیتی‌ترین و بدترین رفتارها را در برابر منافع ملی دارد. اگر این تحلیل‌ در هر کشوری بود قطعا مسئولان آن را به جرم اقدام علیه امنیت و منافع ملی بازداشت می‌کردند. سابقه‌ی کیهان در خصوص مخالفت علیه برجام را دیدید و امروز تلاش همان طیف و هم فکران برای برای احیای برجام را ببینید و می‌بینید آن‌ها بر سر مسائل جناحی چه بلایی را سر مردم می‌آوردند، چون فکر می‌کنند همه مانند خودشان هستند. تا جایی که شناخت دارم در اصلاح طلبان و هم در اصولگرایان، انسان‌های پاک، مردمی، دلسوز و صادق تا دلتان بخواهد زیاد هستند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------