کیوان صمیمی از زندان آزاد شد/ احضار پدر کیان پیرفلک به دادسرا و صدور حکم آرش صادقیزندانیان سیاسی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

اعتماد نوشت: کیوان صمیمی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی ملی-مذهبی با پایان یافتن دوران زندانش امروز از زندان سمنان آزاد شد.

 

این زندانی سیاسی ٧۴ ساله بابت حضور در اجتماع روز جهانی کارگر (اول می) در سال ٩٨ به دو سال حبس محکوم شد.او سردبیر نشریه ایران فردا بود از خرداد ٨٨ تا سال ٩۴ نیز زندان بوده است.

 

کیوان صمیمی پارسال از اوین به زندان سمنان تبعید شد و امروز ششم بهمن با پایان یافتن دوره محکومیت، آزاد شد و البته دادستان تهران یک ماه پیش، کیفرخواست جدیدی با اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور برای وی صادر کرده و پرونده را به دادگاه انقلاب فرستاده است.

 

***

 

حکم آرش صادقی صادر شد؛ حبس و محرومیت از حضور در تهران و استان‌های شمالی و مجاور

حسین صادقی، پدر آرش صادقی، در توییتر خود از صدور حکم دادگاه او خبر داده است.براساس این حکم، آرش صادقی علاوه بر پنج سال و هشت ماه زندان به مجازات‌های دیگری از جمله دو سال منع حضور در تهران و استانهای شمالی و مجاور، منع خروج از کشور و فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است.

زندانیان سیاسی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

 

***

 

پدر کیان پیرفلک به دادسرا احضار شد

دیده بان ایران نوشت: دکتر مهرداد پیرفلک از احضار برادرش (پدر کیان پیرفلک کودک ۹ ساله کشته‌شده، در اعتراضات  ۲۵ آبان ایذه) خبر داد.

 

زندانیان سیاسی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

دکتر مهرداد پیرفلک «برادر میثم پیرفلک» با انتشار یک استوری نوشت: «در این زمان که برای خانواده ما مصیبت عظیم و استرس غیرقابل تحمل به وجود آوردند و برای پرستاری و تیمار از برادرم که در ۲۴ ساعت باید چندین نفر در کنارش باشند و نیاز به آرامش و تمرکز در این فضای آشفته داریم. زن برادر را تعلیق کردند و برای او و برادرم که حتی توانایی نشستن ندارد و با زخم‌های عمیق و تن بی‌رمق که فقط با برانکارد می‌توان جابجاش کرد احضاریه می‌فرستند.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023